HasznosHírekOtthon

Kertészeti Tippek: 5 bevált módszer, hogy újra pompázzon a Leandered

Az 5 legfontosabb kertészeti szabály a pompázó leanderekért

A leander nyáron egyik legimpozánsabb dísznövényünk lehet. Mediterrán hangulatot hoz a otthonunkba, legyen szó akár beltéri, akár a kerti díszítésről. Azonban előfordul, hogy a leander levelei sárgulni kezdenek, esetleg kevesebb virágot hoz, de ne ijedj meg, ezek a problémák orvosolhatók. Nézzük, hogyan!

Leanderlevelek sárgulásának okai

A sárgulás a leander levelein többféle okból is kialakulhat. Lehet az oka például vízhiány, túlöntözés, vagy akár kártevők fertőzése is. Most egy picit belemerülünk az okok kiderítésébe. Ha a leandered egész teste sárgul, akkor valószínűleg a locsolásban keresendő a hiba. Ellenben, ha csak egyes ágakon tapasztalod a sárgulást, és az csak lassan terjed, akkor valószínűleg a növényt kártevők támadták meg.

1. Az öntözés művészete

A leander rendkívül jól tűri az intenzív napsütést és a magas hőmérsékletet, ezért is lett népszerű választás nyári dekorációnkba. Ugyanakkor figyelembe kell vennünk, hogy a levelei nagy mennyiségű vizet párologtatnak, amit pótolnunk kell. Ha nem kap elég vizet, a levelek sárgulni kezdenek és le is hullanak. Ennek megakadályozása végett érdemes inkább a reggeli vagy esti órákban öntözni a növényt, amikor a párolgás minimális.

2. Túlöntözés: Kevesebb néha több

A levelek sárgulása és hullása túlöntözésre is utalhat. Helyezz egy tálkát a cserép alá, és figyeld, marad-e benne víz. Ha igen, akkor a növény már nem szorul további öntözésre. Így könnyen szabályozzuk az öntözést, és elkerülhetjük a túlöntözést. Ami a víz hőmérsékletét illeti: mindig szobahőmérsékletű, állott vizet használjunk öntözéshez – ez különösen fontos, ha a növény egész nap tűző napfénynek van kitéve.

3. A kártevők elleni védekezés fontossága

A leandert sok kártevő kedveli, amelyek tönkrebontják a leveleket. A kártevők a növény szövetén keresztül terjedve elzárhatják a nedvességútját, ami természetesen sárgulást okoz a leveleken. Célszerű rendszeresen ellenőrizni a növényt és kártevő-mentesíteni, ha szükséges.

4. Az optimális cserépméret fontossága

A leander gyökérzete komoly méretű lehet, ezért biztosítsunk számára elegendő helyet. Ha cserépben neveljük, vizsgáljuk meg évente, hogy kinőtte-e már a helyét. Ha igen, nagyobb cserépbe kell átültetni, vagy tőosztással szaporítani. Elegendő helyre és megfelelő mennyiségű vízre van szükségük a növényeknek, hogy szabadon növekedhessenek.

5. Télen a leandert be kell hozni!

Az ősztől, fagypont alá kerülő hőmérsékletek megérkezte előtt, a leandert 5-6 fokos helységbe kell elhelyezni, ahol még egy kis napsugárzás éri. A meleg helyen történő teleltetést kerüljük, mert ez nagymértékben legyengíti a növényt. Ebben az időszakban hetente, kéthetente öntözzünk, mértékletesen, a tápoldatozást pedig teljesen hagyjuk el.

+1 Az etetős időszak

A forró időszakban, májustól augusztus végéig, hetente egyszer tápoldattal kell ellátni a leandert. Válasszunk olyan tápoldatot, amely magas kálium- és nitrogéntartalmú, mely segít a növénynek, hogy zöld maradjon és bőségesen virágozzon.

Ezeket láttad már?

Szia, Mazsola vagyok a bikuci.hu honlap tulajdonosa. Az oldalamon vicces képeket, mémeket, vicceket, humoros videókat és érdekes cikkeket találsz a világról. Célom, hogy szórakoztassam honlapom látogatóit és egy kis nevetést hozzak az életükbe. Gyere és…

EZ MÉG ÉRDEKELHET

Továbbiak betöltése Betöltés...Nincs több bejegyzés.