Egyszer egy öregember ül a padon a parkban, és nézi a fiatalokat, akik fociznak.
Kérdezi tőlük egy gyerek:
– Néni!
Miért csak ülsz itt?
Az öregember így válaszol:
– Mert már megvan a jogsim!
A gyerek csodálkozva néz:
– De hát az nem autós jogsi, hanem a focihoz való!
Az öregember mosolyogva mondja:
– Igen, de a focihoz is megfontolt vezetéssel kell félreállni!
H2
Két férfi ül a kávézóban, az egyik mesél:
– Képzeld, tegnap találkoztam a régi tanárommal!
A másik érdeklődve kérdezi:
– Tényleg?
Mi újság vele?
– Hát, megkérdeztem, hogy hogy van.
Mire ő azt mondta, hogy jól, csak kicsit fáradt.
Mire mondtam neki, hogy hát, tanítani nem olyan könnyű munka, nem?
– Igen, de ő már nyugdíjas!
– Hát, akkor meg főleg nem könnyű a nyugdíjasoknak!
H2
Az öreg Szabó bácsi minden reggel beült a kávéházba, hogy játsszon a barátaival.
Egyik nap jókedvűen mondja:
– Fiúk, mostanában nagyon jól érzem magam, szinte újra fiatalnak érzem magam!
Erre a legjobb barátja nevetve mondja:
– Hát, Szabó bácsi, ne felejtsd el, hogy a tükör nem hazudik!
Erre Szabó bácsi szomorúan néz rá:
– Ezt mondod, de az orvosom azt mondta, hogy jöjjek be, ha a tükör nem hazudik, mert amit én látok, az biztos nem én vagyok!
H2
A falu öreg vadásza a kocsija mellett ül, és meséli a szomszédoknak:
– Képzeljétek, tegnap elmentem a közeli erdőbe vadászni, és láttam egy medvét!
Erre az egyik szomszéd:
– Na és, meg tudtad lőni?
– Időben észrevettem, hogy rám néz, úgyhogy inkább elbújtam a bokor mögé!
A másik szomszéd megkérdezi:
– És mit csináltál utána?
– Kijöttem a bokorból, vártam, hogy a medve elmegy, és utána flörtölni kezdtem a vadonban!
H2
Két öreg barát beszélget:
– Te, Józsi, mit szólnál ahhoz, ha leugranánk a nyaralóba?
Az öreg Józsi ránéz:
– Hát nem tudom, már öreg vagyok, és félek a távolságoktól!
– Ne félj, három órás autóút, csak lazítasz, és úgyis alszol az úton!
– Igazad van, de mi van, ha nem tudok visszaéleszteni?
– Hát, a nyaralás után úgyis biztos leszel öreg!
H2
Az öreg néni bemegy a patikába, hogy felírja a receptjét:
– Jaj, kedves gyógyszerész, nem tudja, miért van ez a bonyolult recept?
A gyógyszerész válaszol:
– Hát, néni, az orvos biztosan tudja, mit ír fel!
Erre a néni:
– Tudom, de szerintem az orvosnak is el kéne olvasnia a KRESZ-t!
H2
A falusi öregasszony a piacra megy és megáll a zöldségesnél:
– Jó napot, Éva!
Mennyibe kerül a krumpli?
– Két száz forint kilója, néni!
– Hát, akkor inkább nem kérek!
A zöldségesnő megkérdezi:
– Miért nem, néni, hiszen jó áron van!
– Mert a múlt hónapban kétszáz forintért megért mindenki, hogy több nem ér!
H2
A doktor megkérdezi az öreg beteget:
– Mi a panasza?
– Hát, doktor úr, elég sok bajom van!
– Kezdje el mesélni!
– Hát például reggelente nem tudok felkelni, aztán napközben állandóan fáradt vagyok!
A doktor bólint, és azt mondja:
– Hát, 80 évesen ez nem meglepő!
Az öregúr:
– Na de doktor úr, nem lehetek már 80, derék!
Én sosem érzem magam annyinak!
H2
A falusi bíró egy nap megkérdi a főt, hogy mit hallott:
– Szóval, András, hallottam, hogy újra falu vezetője akar lenni!
– Igen, bíró úr, hiszen már annyi tapasztalatom van!
A bíró ámulva kérdezi:
– De miért akarsz újra indítani?
– Azért, mert azt szeretném, hogy a falusi fiatalok tapasztalataim alapján, ne így foglalkozzanak a politikával!
A bíró elmosolyodik:
– Mindenkinek megvan a maga kora…
H2
Az öreg pincér megkérdezi a vendégeket:
– Ki kér kávét?
A vendég annyira örül, hogy mindannyian egyszerre válaszolnak:
– Én!
– Én!
– Én!
A pincér elmosolyodik és mondja:
– Jó, jó!
De most kérlek, mondjátok el, ki fogja kipumpálni a kávét?!














