HumorViccek

Vicc: Hogy hívják a nyugdíjas bácsit, aki a környék legnagyobb tudományos cikkeit írta?

Hogy hívják a nyugdíjas bácsit, aki a környék legnagyobb tudományos cikkeit írta?

Tóth László.

De tudod mi a vicces?

Hogy először nem tudta, mit is írjon, mivel sose volt jó matekból.

Egyszer aztán elhatározta, hogy a szomszéd öregasszonyt megkérdezi, ő mit is gondolna valami tudományos kérdésről.

Az öregasszony, akinek már egy kicsit elment az esze, azt mondta:

„Hát, Laci, erről én nem tudok, mert én a krumpli félékhez értek, nem a tudományhoz.” László bácsi leült, gondolkodott, írt róla egy cikket:

„A krumpli félék tudományos megközelítése”, amit persze megjelentett.

Képzeld, a cikket elolvasták több ezer ember, és valódi tudósok is gratuláltak neki – ezzel kiszínezve a nyugdíjas éveit.

Miért nem tud a Kukiokatlan úszni?

Mikor a tengerbe ugrott, a víz visszautasította.

Kérdezték tőle, miért, ő meg válaszolt:

„Mert a víz éppen elment nyaralni!

Két öreg a padon

Ülnek a padon az öregek, nézik a fiatalokat, ahogy szaladgálnak.

Az egyik odaszól a másiknak:

„Nézd, Miklós, ezek még élnek… Pedig hamarosan rájönnek, hogy nem éri meg!

A nyugdíjas és a fűnyíró

Egy öreg bácsi boldogan fűnyírót vásárolt.

Otthon kiment a kertbe, próbálni kezdte, de nem indult.

Kiabált a szomszédnak:

„Józsi, nem megy a fűnyíróm!

” Erre a szomszéd:

„Hát nyomd meg a piros gombot!

” Bácsi:

„Milyet?

Soha nem mondtad, hogy kell nyomni!

Én csak a sörömet nyomtam!

Két nyugdíjas találkozása

Két nyugdíjas találkozik a boltban.

Az egyik kérdi:

„Hogy áll a lányod?” A másik:

„Hát nem tudom, azóta elvesztettem a kapcsolatot vele.” Az első csodálkozik:

„Akkor mit csinálsz?” A másik:

„Hát nekem úgyis most a tenisz a fontos!

Vásárlás

Bemegy az öreg néni a boltba, és kérdezi az eladót:

„Muszáj megvenni ezt a szép cipőt, mert mindenki cikiz, hogy el vagyok csúfulva!

” Az eladó rámutat:

„De néni, nem értjük a viccét, nem csúfolja senki!

” A néni megköszöni, és elindul, mert rájött, nem kell mások véleményére adni!

Az öreg és a kertész

Odamegy a kertész az öreg bácsihoz:

„Tisztelt bácsi, hová jön a kertjük tavasszal?” Erre az öreg:

„Hát, a tavasz az jön minden évben, de én már nem raktam le a virágágyást.

Nincs is kedvem!

” Kertész:

„Mert?”, öreg:

„Mert ha virágzik, jövő tavasszal már úgyse lesz itt!

Nyugdíjasok a színházban

Megy a nyugdíjas társaság a színházba.

Mielőtt elkezdődik az előadás, a közönség csendben várakozik.

Az egyik bácsi megszólal:

„Tudjátok, én jobban szeretem a régi szép időket, mikor álljatok fel a tapsra?” A másik:

„De hát miért?

Hiszen most ülünk!

” A bácsi:

„Hát az régen azt mondták, jobban tapsol a néző, ha áll, nem?”

A nyugdíjas börtöne

A nyugdíjas bácsi mesél a fiának:

„Tudod, fiam, be kellett mennem a börtönbe.” Fia rémülten:

„Miért, apu?” „Hát, elfelejtettem az engem megnyugtató gammánkat otthon hagyni, azóta ott szorongok!

” Fia:

„De, apu, ezt nem szokás!

” Bácsi:

„Na, ez az, amit a fiatalok nem értenek!

A nyugdíjas sétál a piacon

A nyugdíjas bácsi sétál a piacon és lát egy fiatal lányt, aki árulja a sárgarépát.

Kérdezi:

„Kedves hölgyem, ez a sárgarépa honnan való?” „Hát, hagyja, hogy elmondjam…” – feleli a lány.

És mivel a bácsi már unta a beszédet, közbeszólt:

„Jó hát, csak a karotint nem kérném!

Ezeket láttad már?

/ 5.

Mazsola vagyok, a Bikuci alapítója és főszerkesztője. 2012 óta válogatom és szerkesztem a vicceket, mémeket és rejtvényeket. A célom, hogy a klasszikus és az új poénokból a legjobbakat hozzam el, hogy mindig legyen itt valami, ami megmosolyogtat.

Most ezeket olvassák a legtöbben

Vicc: Hú de vagy

Egy idős bácsit vizsgál az orvos: – Maga kitűnő egészségnek örvend, semmi baja sincs. Van valami kérdése? – Van, doktor úr. Amikor lefekszem a feleségemmel, nagyon melegem van és…

szept 14, 2025
878
Megosztás