Hogy hívják a nyugdíjas bácsit, aki a környék legnagyobb tudományos cikkeit írta?
Tóth László.
De tudod mi a vicces?
Hogy először nem tudta, mit is írjon, mivel sose volt jó matekból.
Egyszer aztán elhatározta, hogy a szomszéd öregasszonyt megkérdezi, ő mit is gondolna valami tudományos kérdésről.
Az öregasszony, akinek már egy kicsit elment az esze, azt mondta:
„Hát, Laci, erről én nem tudok, mert én a krumpli félékhez értek, nem a tudományhoz.” László bácsi leült, gondolkodott, írt róla egy cikket:
„A krumpli félék tudományos megközelítése”, amit persze megjelentett.
Képzeld, a cikket elolvasták több ezer ember, és valódi tudósok is gratuláltak neki – ezzel kiszínezve a nyugdíjas éveit.
Miért nem tud a Kukiokatlan úszni?
Mikor a tengerbe ugrott, a víz visszautasította.
Kérdezték tőle, miért, ő meg válaszolt:
„Mert a víz éppen elment nyaralni!
”
Két öreg a padon
Ülnek a padon az öregek, nézik a fiatalokat, ahogy szaladgálnak.
Az egyik odaszól a másiknak:
„Nézd, Miklós, ezek még élnek… Pedig hamarosan rájönnek, hogy nem éri meg!
”
A nyugdíjas és a fűnyíró
Egy öreg bácsi boldogan fűnyírót vásárolt.
Otthon kiment a kertbe, próbálni kezdte, de nem indult.
Kiabált a szomszédnak:
„Józsi, nem megy a fűnyíróm!
” Erre a szomszéd:
„Hát nyomd meg a piros gombot!
” Bácsi:
„Milyet?
Soha nem mondtad, hogy kell nyomni!
Én csak a sörömet nyomtam!
”
Két nyugdíjas találkozása
Két nyugdíjas találkozik a boltban.
Az egyik kérdi:
„Hogy áll a lányod?” A másik:
„Hát nem tudom, azóta elvesztettem a kapcsolatot vele.” Az első csodálkozik:
„Akkor mit csinálsz?” A másik:
„Hát nekem úgyis most a tenisz a fontos!
”
Vásárlás
Bemegy az öreg néni a boltba, és kérdezi az eladót:
„Muszáj megvenni ezt a szép cipőt, mert mindenki cikiz, hogy el vagyok csúfulva!
” Az eladó rámutat:
„De néni, nem értjük a viccét, nem csúfolja senki!
” A néni megköszöni, és elindul, mert rájött, nem kell mások véleményére adni!
Az öreg és a kertész
Odamegy a kertész az öreg bácsihoz:
„Tisztelt bácsi, hová jön a kertjük tavasszal?” Erre az öreg:
„Hát, a tavasz az jön minden évben, de én már nem raktam le a virágágyást.
Nincs is kedvem!
” Kertész:
„Mert?”, öreg:
„Mert ha virágzik, jövő tavasszal már úgyse lesz itt!
”
Nyugdíjasok a színházban
Megy a nyugdíjas társaság a színházba.
Mielőtt elkezdődik az előadás, a közönség csendben várakozik.
Az egyik bácsi megszólal:
„Tudjátok, én jobban szeretem a régi szép időket, mikor álljatok fel a tapsra?” A másik:
„De hát miért?
Hiszen most ülünk!
” A bácsi:
„Hát az régen azt mondták, jobban tapsol a néző, ha áll, nem?”
A nyugdíjas börtöne
A nyugdíjas bácsi mesél a fiának:
„Tudod, fiam, be kellett mennem a börtönbe.” Fia rémülten:
„Miért, apu?” „Hát, elfelejtettem az engem megnyugtató gammánkat otthon hagyni, azóta ott szorongok!
” Fia:
„De, apu, ezt nem szokás!
” Bácsi:
„Na, ez az, amit a fiatalok nem értenek!
”
A nyugdíjas sétál a piacon
A nyugdíjas bácsi sétál a piacon és lát egy fiatal lányt, aki árulja a sárgarépát.
Kérdezi:
„Kedves hölgyem, ez a sárgarépa honnan való?” „Hát, hagyja, hogy elmondjam…” – feleli a lány.
És mivel a bácsi már unta a beszédet, közbeszólt:
„Jó hát, csak a karotint nem kérném!
”













