Meglehet, hallottál már arról, hogy vannak gyíkok, melyek a vízen járhatnak, vagy hogy bizonyos bagolyfajok kígyókat tartanak egyfajta "háziállatként" a fészkükben. A Földön körülbelül 8,7 millió állatfaj él, így nem csoda, ha néha meglepő történetek derülnek ki az állatokról. Cikkünkben összeállítottunk 10 érdekességet, ami remélhetőleg segíteni fog tovább színesíteni a szocializálódást.
A közönséges baziliszkusz egy rendkívüli gyíkfaj, amely képes a víz felszínén szaladni. Az esőerdőkben él, és ezt a képességét kihasználja, hogy meneküljön a ragadozók elől.
A zebrák fekete-fehér csíkozása nem csak díszítő funkciót tölt be. A feketefehér mintázat “összezavarja” a rovarokat, így megakadályozzá a rovarcsípéseket. Kutatók szerint ez az embereken is hatékony lehet.
Hihetetlenül hangzik, de sok gazda szamarakat tart, hogy megvédjék a csordájukat a prérifarkasoktól. A szamarak hangosan kiáltanak és támadják a prérifarkasokat, ha a közelükbe jönnek.
A kiskacsák, éppen úgy, mint más állatok, rendelkeznek ún. "lenyomat" képességgel, amely ténylegesen azt jelenti, hogy átveszik az első látott állat viselkedési mintáit, annak identitásával azonosulnak.
A macskák évente milliárdokat ölnek meg más állatok közül. 33 fajt kiirtottak teljesen a házi macskák.
A kék bálna csak kettőt üt percenként – erre derült fény egy friss méréssel. Maximumon, legfeljebb 37 ütés.
A lajhárok csak hetente egyszer ürítenek, és ha erre kerül sor, szinte harmadát veszítik el a testsúlyuknak.
Az afrikai pingvinek szamárbőgést utánozva kommunikálnak egymással.
A keleti sikoltóbaglyok kígyókat visznek a fészkükbe, akik ott bogarakat esznek, ezzel biztonságban tartják a bagolyfiókákat.
Az elefántok agya hasonló az emberi agyhoz. Elefántok rendelkeznek 300 milliárd neuronral, és képesek számos, emberhez hasonló érzésre, például bánatra, empátiára és új dolgok tanulására.
Please share by clicking this button!
Visit our site and see all other available articles!