A tetoválások a női börtönökben sem pusztán dísznek szolgálnak. Fontos megemlíteni azonban, hogy a női tetoválások nem olyan gyakoriak, mint a férfiaké. Ráadásul, ezek általában kevésbé agresszívak, és a bandákhoz kapcsolódó tetoválások is ritkák a női fogvatartottak között. Ennek oka valószínűleg az, hogy a nők nehezebben döntenek a testük tetováltatása mellett, és a börtönökben dominant 'hierarchia' nem olyan szigorú, mint a férfiak esetében. A nők által elkövetett bűncselekmények köre is szűkebb, így a tetoválások ritkábban utalnak különböző bűncselekményekre és rangokra.
A női börtöntetoválások jelentése gyakran érzelmi, az elveszett szabadságra, szerelmekre és családra utaló motívumokkal. Gyakori motívumok a madarak (pl. csókolózó galambok, fecskék), a szerelmespárok ábrázolása, vagy akár a „megbocsátás” vagy „örökké a tied” feliratok. Ha a nőnek több szerelme volt, akkor gyakran tetoválja magára egy rózsát, amelynek szirmaiba a szerelmei neveit írja. A női börtöntetoválások szimbolikáját még nem tárták fel teljesen, és a jelentésük börtönről börtönre változhat. Most néhány gyakori motívumot és azt, amit általánosan jelentenek, ismertetünk.
Az ördögöt ábrázoló tetoválások (pl. rózsával a kezében, vagy angyallal ölelkezve) arra utalhatnak, hogy a nő bűntárs volt, és aktívan részt vett a férfi szerelme bűnözésben.
Bár első látásra ártatlannak tűnhet, valójában azt jelzi, hogy a viselője gyilkosságot követett el a szerelme ellen. Ez alkoholos befolyásoltság alatt, önvédelemből, vagy a szerelmese vagy gyerekei védelmében történhet.
Felirat: „Nem bocsátom meg az árulást”. Ez általában egy olyan nő tetoválása, aki megbosszulta a hűtlen szerelmét. Ez a bosszú akár halállal is járhatott.
Gyakran előfordul, hogy a börtönben lévő nőknek kisgyermekeik vannak a szabadban. Emiatt gyakran tetoválják magukra a gyermekük arcát ábrázoló képet, a becenevével. Sokan a Szűz Máriát is magukra tetováltatják.
Az egyedülálló anyák tetoválása, akik a börtönben töltik a büntetésüket. A tetoválás gyakran „bocsáss meg” vagy „hiányzol, szeretlek” feliratokkal is kiegészül. Ha a gólya mellett kereszt is van, vagy a gyermek arcát eltakarják, az azt jelenti, hogy a tetoválás viselőjének a gyermeke meghalt.
A börtönben lévő nők gyakran tetoválással emlékeznek meg az elhunyt anyjukról. A tetoválás egyszerű, szomorú és egyértelmű.
Azt jelzi, hogy a viselője már fiatalon is kicsapongó életet élt. A mellékelt felirat gyakran olyasmi, hogy „vidáman élek, zenével halok meg”.
Azt jelzi, hogy a viselője a börtönben sem élt tisztességes életet, és nem jogosult a feltételes szabadságra.
Azt jelzi, hogy a viselője kiskorúként került börtönbe, és ott töltötte be a 16. életévét.
Ez egy veszélyes tetoválás, amely azt jelzi, hogy a viselője rabló volt, elutasítja a börtönrendszert, és már többször is volt börtönben.
Azt jelzi, hogy a viselője szexmunkás volt a börtönön kívüli világban.
Ez a hivatásos tolvajok jellemző tetoválása, amelyet gyakran a mellkas közepén, a halántékukon vagy a hüvelyk- és mutatóujjuk között viselnek. Gyakran kígyómotívumokkal egészülnek ki, amelyek egy női testet ölelnek körbe.
Azt jelzi, hogy a viselője „könnyűvérű”, azaz tolvaj, csaló vagy szexmunkás volt, aki különböző városokban követett el bűncselekményeket, majd elmenekült onnan.
A női börtönökben a leszbikus kapcsolatok nem számítanak szégyennek, ellentétben a férfi börtönökkel. Az ilyen nők gyakran tetováltatnak meztelen sellőket a hasukra vagy a vállukra. Gyakran provokatív feliratokkal is kiegészítik, mint például „Ha megkóstolod az ujjamat, nem akarsz többé férfiakkal lenni”.
Fontos megjegyezni, hogy a női börtöntetoválások világa összetett és sokszínű. A tetoválások nem csupán díszítő elemek, hanem a viselőjük múltjába, személyiségébe és értékrendjébe is betekintést engednek.
FacebookMessenger
Please share by clicking this button!
Visit our site and see all other available articles!