Vannak, akik úgy gondolják, már túl késő aggódni a környezetünkért, de egy férfi bebizonyította, hogy ez nem feltétlenül igaz. Egy ember kitartó munkájának köszönhetően, a világ legnagyobb folyami szigete, Majuli, mely korábban egy száraz, homokos, szinte semmibe vesző vidék volt Észak-Indiában, mára élettel teli, zöld oázissá vált. Mindez egy egyszerű tejkereskedő álmának köszönhető, aki úgy döntött, megváltoztatja a környezetét. Bemutatjuk a férfit, aki egyszemélyben erdőt ültetett!
Jadav Payeng 16 évesen szemtanúja volt egy szörnyű jelenetnek. A Brahmaputra folyó melléki Majuli sziget partjainál rengeteg kígyó pusztult el. Az áradás sodorta őket a szigetre, ahol a forró idő és az árnyék hiánya miatt életüket vesztették.
Ez a nézőség mély nyomot hagyott Jadavban, és miután szemtanúja volt ennek a katasztrófának, maga fogalmazta meg a megoldást. A kopár sziget megelevenítése érdekében minden nap elültetett egy fát. Ami 1979-ben csak egy álom volt, 40 évvel később valósággá vált: létrejött a Mulay-erdő. Mérete nagyobb, mint a Central Park, 12-szer nagyobb, mint a Vatikán.
Jadavnak köszönhetően az erdő megmentette a sziget eredeti ökoszisztémáját és vadvilágát. Ma már ott él bengáli tigris, szarvas, orrszarvú, keselyű, elefánt és természetesen kígyó is. Az erdőtelepítés a szigetet is biztonságosabbá tette, a fák gyökerei ugyanis megvédik a területet az erózió ellen.
Jadavnak köszönhetően az erdőbe épített ajándék talán ma is titok maradt volna, ha Jitu Kalita fotóriporter nem fedezte volna fel az ismeretlen erdőt egy 2007-es madárfotózós útja során. Ő készítette a "Erdő Ember" című dokumentumfilmet Jadavról.
Jadavnak köszönhetően az erdőbe épített ajándék talán ma is titok maradt volna, ha Jitu Kalita fotóriporter nem fedezte volna fel az ismeretlen erdőt egy 2007-es madárfotózós útja során. Ő készítette a "Erdő Ember" című dokumentumfilmet Jadavról. Jadav munkáját India egykori miniszterelnöke is elismerte, aki az India Erdő Embere titulussal tisztelte meg Jadavot.
Nagyszerű dolog! Láttam egy filmet is arról, hogy egy természetfotós hogyan járta be a világot, és visszatérve az örökölt földjére, párjával együtt rendbe tudta tenni a kihalt erdős vidéket, ami Dél-Amerikában van, REMEK! - slezák lászlóné
Sebastiao Salgado a fotos és felesege Lelia Wanick Salgado. - Kati Voith
Kérjük, oszd meg velünk véleményedet!
Jegyezze meg a böngésző a nevemet és az e-mail címemet a következő alkalomra, ha újra hozzá szeretnék szólni.
Please share by clicking this button!
Visit our site and see all other available articles!