Sokszor ébred bennünk a vágy, hogy beles lássunk mások gondolataiba. Bizonyos embereknek van érzékük ehhez, de ha te nem tartozol közéjük, marad a testbeszéd kiértékelése. Az információk több mint felét nonverbálisan kapjuk meg. A mimika, gesztusok, testtartás sokat árul el igazi érzéseinkről és gondolatainkról. Most megismerkedhetsz néhány testbeszéd jelentéssel, amelyekből mások rejtett üzeneteit olvashatod ki.
Ha a partnerünk beszélgetés közben becsukja a szemét, valamit elpróbál elrejteni előttünk. Nem feltétlenül tőlünk fél, inkább arról van szó, hogy zavarja a jelenlétünk, és szinte elbújna előlünk. Ha a szemét becsukja, mi számára már „eltűntünk”.
Ez a mozdulat gyermekkorunkból maradt meg, amikor nem akartunk valamit elárulni. Felnőttkorban is hasonló fixációval nyúlunk a szánkhoz, ha nem akarunk valamit elmondani. Lehet az egész tenyérrel, néhány ujjal, vagy ökölbe szorított kézzel is. Ha ezt a mozdulatott köhögéssel is összekötjük, azt akarjuk, hogy ne vegyék észre a szándékunkat.
Ha látod, hogy valaki a szemüvegének szárát rágcsálja, próbáld meg támogatni, vagy feldobni a hangulatát. Ez a szorongás jele, az illető biztonságban akarja érezni magát, ahogy a csecsemő is a szoptatás közben. A szájban lévő ceruza, toll, rágógumi, cigaretta is ugyanezt a célt szolgálja.
Ez a mozdulat többnyire az ellenkező nem figyelmének megragadására szolgál. Az arcunkat a saját kezeinkbe támasztva teljes mértékben megmutatjuk az arcunkat, mintegy azt üzenve: “Nézz engem, ameddig csak akarsz.” Ezt a mozdulatot a férfiak gyakran felhasználják bókolásra megfelelő pillanatként.
Ez a mozdulat gyakran azokra a személyekre jellemző, akik valamely döntés meghozatalát fontolgatják. Lehet, hogy közben távolba révednek, de annyira el vannak foglalva a saját gondolataikkal, hogy nem is tudják, merre néznek.
Ez az egyik leggyakoribb mozdulat. Testünk ilyen pozícióban elveszi a támogatást a többiektől, ezt a testtartást pedig gyakran akkor vesszük fel, ha valami bosszant minket. A keresztbe font karral jelezzük, hogy valami zavar bennünket.
Önkifejezésünk lényegi tartalma, hogy milyen benyomást szeretnénk kelteni. Ha egy nő szívesen tetszene egy férfinak, próbálja a lehető legjobb formáját hozni. Kihúzza a hátát, előretolja a mellét, és keresztbe teszi a lábát. Az összekulcsolt vagy test mellé leengedett karok azt jelzik, az illető erősen érdeklődik a másik személy mondanivalója iránt.
Amikor valakinek tetszik valami, ösztönszerűen előredől annak érdekében, hogy közelebb kerüljön hozzá. Ebben a testtartásban lehetnek a lábak mozdulatlanok, de a test ösztönösen előre billen.
Ha valaki teljesen hátradől a székben, ezzel jelezni szeretné, hogy vége van a beszélgetésnek. Lehet, hogy az a személy, aki szinte egyensúlyt vesztett a szék háttámláján, zavarja valaki jelenléte.
A szorongó vagy ideges emberek gyakran a sarkuktól a lábujjukig hintáznak. Nem csak a gyerekek szokásának a régebb már ismert felnőtt változata.
A kezek összedörzsölése azt jelzi, hogy valaki éppen gondolkodik, vagy valami örömteli dolog fog történni vele. Reménykedést is kifejezhet. Sokan ezt csinálják, amikor tudják, hogy a jövőben valami jót hozhat számukra.
Please share by clicking this button!
Visit our site and see all other available articles!