Minden tettünknek következményei vannak, és a hatások az elkövetőkre is visszaszállnak. A velejéig igaz ez a mondás, ami nem más, mint a karma törvénye. Úgy gondolom, érdemes körültekintően viselkedni és gondoskodni arról, hogy tetteink ne okozzanak kárt másokban.
Nemrég egy eset történt velem: Befizettem a parkolóhelyért, de valaki beparkolt oda. Eléggé felbosszantott a szituáció, de hálás vagyok a karmának, hogy visszahozta a rosszat az illetőnek és megtartotta az autómat.
A karmic az út szélén parkoló autót is eltalálta. A rosszindulatú vezető elszáguldott, de a karma gyorsan visszatalált hozzá.
Az autótolvajok is megtapasztalták a karma erejét. Egyikük lehullott pénztárcája segített nyomra bukkanni.
Egy másik igaz történet egy dugóban elakadt jármű vezetőjéről, aki fellázadt a szabályok ellen:
A karma fiatalon is működik, ahogyan a hajvágós „viccet” elkövető bátyám is megtapasztalhatta.
És van karma a lakótelepen is, ahol a szomszéd cigarettacsikkeivel kellett szembesülnie egy reggelen:
Volt olyan eset is, amikor valaki ok nélkül okozott kárt az autómban és csak odébb állt. Szerencsére a rendszámtábla lenyomatot hagyott.
Munkahelyem éttermében is tapasztaltam karmát: egy állandó vendég viselkedésével felébresztette a karma erejét. A karma-akciót egy időskori kedvezmény megkérdezésével aktivált egy kollégám.
Még a galambok is megtapasztalják a karma erejét:
A parkolási szabályok sem mentesek a karma hatásától:
Emlékszem, amikor ellopták a biciklimet. Hihetetlen módon találkoztam vele egy apróhirdetésben. Hála a karmának, a biciklim visszanyertem és a tolvajt is sikerült lepleznem.
Még egy reggeli parkolóhely-vita is a karmával zárult, amikor az illető állásinterjúra érkezett hozzám. A beszélgetés nem maradt hosszan fenn.
Szóval, ha rosszat követsz el, a karma mindig ott lesz a sarkadban. Elgondolkodtató, ugye?