Viccek

Vicc: Az idős hölgy a buszon ül, és szüntelenül nézi a fiatalokat…

Az idős hölgy a buszon ül, és szüntelenül nézi a fiatalokat.

Egyszer csak megszólítja az előttük ülő fiatalembert:

– Fiam, te is észrevetted, hogy manapság már senki sem mond köszönetet?

Régen más volt!

A fiatalember csak néz zavarodottan, mire az idős hölgy folytatja:

– Tudod, amikor én fiatal voltam, szüleink mindig megmondták:

„Köszönj, ha valaki megszólít!

A fiú bólint, hiszen a tanácsot is értékeli, de nem tudja, mit mondjon.

Az idős hölgy erre újra ránéz, és felkiált:

– Te fiam, most már tényleg mondanod kéne valamit.

A múlt héten megörültem, amikor végre valaki megkérdezte, hogy hogy vagyok!

A fiú végre megszólal:

– Na és mit válaszoltál?

– Hogy köszöntem, fiacskám, de senki sem hallotta!

A felesége elmondja a férjének, hogy gyereket szeretne

A férj elgondolkodva néz rá:

– De hát drágám, mi már annyira öregek vagyunk ehhez!

A feleség mosolyog:

– Hát éppen ezért, ha most nem csinálunk egyet, el fogjuk felejteni, hogyan kell!

A tanár kiválasztja a szóbeli felelésekhez a diákokat

Beborul az idő, az egyik diák félig tart a növényekről szóló óráról.

– János, te jössz!

– Kérlek, tanár úr, ne!

A múltkor is csak azt mondta, hogy először az írásban tanulják meg a gyerekek, mire elég idősek lesznek, hogy a szóbeli felelésre is sor kerüljön.

Az öreg néni parolázik a templom előtt

Mindenki elmegy mellette, de ő nem csügged, inkább hangosan kiált:

– Jöjjön ide, kérem, ingyen tanítok imádkozni!

Az emberek ránéznek, de sokan inkább elkerülik.

– Néha meg se kell mondani az imát, csak mentsük meg a hitünket!

A nagymama megpróbálja meglepni az unokáit

Büszkén hívja őket:

– Na, fiúk, gyertek, ma palacsintát sütök!

Az unokák elgondolkodnak, majd bölcsen megkérdezik:

– De nagyi, nem tudod, hogy a palacsinta csinálásához az összes hozzávaló kell?

– Dehogyis, gyerekek!

Rákerestem a neten, és ott nem voltak ilyen feltételek!

Az orvos a vizsgálathoz érkezik

Nézi az idősebb hölgyet, és mondja:

– Hogy érzi magát?

– Hát, doktor úr, a fejem fáj, a szívem kétségbeesik, és az ízületeim recsegnek!

– A feleségem azt mondta, nem kaphatja meg a gyógyszerét, amíg nem mond erről megfelelően egy köszönő szót!

Az öreg tanár faggatja a diákot

– Gyerekek, mondjátok el nekem, mit jelent az etika!

Az egyik kisfiú óvatosan feleli:

– Hát, tanár úr, ez azt jelenti, hogy tudjuk, mi a jó és mi a rossz!

– Igen, így van.

De azt is tudod, hogy gyakorlatban meg kell valósítanunk?

– Hát persze, legfeljebb a pékség előtt nem szoktam köszönni.

A nagymama és a kisunokája a boltban

Megállnak a park előtt, és a nagymama megjegyzi:

– Gyerekkoromban ez volt a kedvenc helyem, mivel itt befogadtak.

– Nagyi, de hogy fogadhattak be?

– Hát, mondták, hogy látom a világot, de soha nem mondtam, hogy „bocsánat”!

A nagymama üzenete a postásnak

Mikor a postás megérkezik, az unokák mind ott állnak.

– Kérlek, juttasd el a levelemet az iskolába!

A postás nevet:

– De nagyi, ezek a levelek nem róluk szólnak!

– Tudom, de a leveleim mindig az unokáimnak szólnak!

A hölgy és a szomszéd

A hölgy megkérdi:

– Te, drágám, mit csinálsz a kertekben a fűnyíróval?

A szomszéd pimasz válaszol:

– Csak próbálom megtalálni a különbséget a virágok és a fű között, nem tudom, mit mondtál!

Ezeket láttad már?

/ 5.

Mazsola vagyok, a Bikuci alapítója és főszerkesztője. 2012 óta válogatom és szerkesztem a vicceket, mémeket és rejtvényeket. A célom, hogy a klasszikus és az új poénokból a legjobbakat hozzam el, hogy mindig legyen itt valami, ami megmosolyogtat.

Most ezeket olvassák a legtöbben

Megosztás