Az idős hölgy a buszon ül, és szüntelenül nézi a fiatalokat.
Egyszer csak megszólítja az előttük ülő fiatalembert:
– Fiam, te is észrevetted, hogy manapság már senki sem mond köszönetet?
Régen más volt!
A fiatalember csak néz zavarodottan, mire az idős hölgy folytatja:
– Tudod, amikor én fiatal voltam, szüleink mindig megmondták:
„Köszönj, ha valaki megszólít!
”
A fiú bólint, hiszen a tanácsot is értékeli, de nem tudja, mit mondjon.
Az idős hölgy erre újra ránéz, és felkiált:
– Te fiam, most már tényleg mondanod kéne valamit.
A múlt héten megörültem, amikor végre valaki megkérdezte, hogy hogy vagyok!
A fiú végre megszólal:
– Na és mit válaszoltál?
– Hogy köszöntem, fiacskám, de senki sem hallotta!
A felesége elmondja a férjének, hogy gyereket szeretne
A férj elgondolkodva néz rá:
– De hát drágám, mi már annyira öregek vagyunk ehhez!
A feleség mosolyog:
– Hát éppen ezért, ha most nem csinálunk egyet, el fogjuk felejteni, hogyan kell!
A tanár kiválasztja a szóbeli felelésekhez a diákokat
Beborul az idő, az egyik diák félig tart a növényekről szóló óráról.
– János, te jössz!
– Kérlek, tanár úr, ne!
A múltkor is csak azt mondta, hogy először az írásban tanulják meg a gyerekek, mire elég idősek lesznek, hogy a szóbeli felelésre is sor kerüljön.
Az öreg néni parolázik a templom előtt
Mindenki elmegy mellette, de ő nem csügged, inkább hangosan kiált:
– Jöjjön ide, kérem, ingyen tanítok imádkozni!
Az emberek ránéznek, de sokan inkább elkerülik.
– Néha meg se kell mondani az imát, csak mentsük meg a hitünket!
A nagymama megpróbálja meglepni az unokáit
Büszkén hívja őket:
– Na, fiúk, gyertek, ma palacsintát sütök!
Az unokák elgondolkodnak, majd bölcsen megkérdezik:
– De nagyi, nem tudod, hogy a palacsinta csinálásához az összes hozzávaló kell?
– Dehogyis, gyerekek!
Rákerestem a neten, és ott nem voltak ilyen feltételek!
Az orvos a vizsgálathoz érkezik
Nézi az idősebb hölgyet, és mondja:
– Hogy érzi magát?
– Hát, doktor úr, a fejem fáj, a szívem kétségbeesik, és az ízületeim recsegnek!
– A feleségem azt mondta, nem kaphatja meg a gyógyszerét, amíg nem mond erről megfelelően egy köszönő szót!
Az öreg tanár faggatja a diákot
– Gyerekek, mondjátok el nekem, mit jelent az etika!
Az egyik kisfiú óvatosan feleli:
– Hát, tanár úr, ez azt jelenti, hogy tudjuk, mi a jó és mi a rossz!
– Igen, így van.
De azt is tudod, hogy gyakorlatban meg kell valósítanunk?
– Hát persze, legfeljebb a pékség előtt nem szoktam köszönni.
A nagymama és a kisunokája a boltban
Megállnak a park előtt, és a nagymama megjegyzi:
– Gyerekkoromban ez volt a kedvenc helyem, mivel itt befogadtak.
– Nagyi, de hogy fogadhattak be?
– Hát, mondták, hogy látom a világot, de soha nem mondtam, hogy „bocsánat”!
A nagymama üzenete a postásnak
Mikor a postás megérkezik, az unokák mind ott állnak.
– Kérlek, juttasd el a levelemet az iskolába!
A postás nevet:
– De nagyi, ezek a levelek nem róluk szólnak!
– Tudom, de a leveleim mindig az unokáimnak szólnak!
A hölgy és a szomszéd
A hölgy megkérdi:
– Te, drágám, mit csinálsz a kertekben a fűnyíróval?
A szomszéd pimasz válaszol:
– Csak próbálom megtalálni a különbséget a virágok és a fű között, nem tudom, mit mondtál!














