Az idős hölgy meg a templom
Egy idős hölgy elmegy a templomba, és ott találkozik a plébánossal.
A pap megkérdezi tőle:
– Kérem, miért nem jár templomba rendszeresen?
Mire az asszony válaszol:
– Képzelje, atya, nekem már annyiszor kellett imádkoznom, hogy úgy érzem, már megunt az Úr!
A pap elmosolyodik, mondja:
– Dehogy unta meg, nem hiszem, hogy unja a híveit!
Erre a hölgy:
– Hát, lehet, hogy én unom meg, mert néha úgy érzem, az imáim csak egy nagy felesleges dolog!
A pap megnyugtatja:
– De hát a hit nem erről szól, drága hölgyem!
Mire az asszony:
– Igen, de nem akarom, hogy már ő is úgy érezze, mint én!
## A nagymama és a számítógép
A nagymama a fia új számítógépét látva megkérdezi:
– Fiam, mi ez a doboz itt?
– Ez egy számítógép, mama.
– És mire való?
– Hát például internetezni, levélírásra, játékra.
– Aha.
És van rajta kék gomb?
– Kék gomb?
Miért kérded, mama?
– Mert ha van, biztosan két órát fogok rajta ülni, és azután is csinálni fog odabent valamit!
## Az okos szék
A szomszédasszony néha átjön a fiatalasszonyhoz kávézni.
Egy alkalommal érdeklődik:
– Gabi, miért ülsz mindig ezen a régi székeden?
– Hát, mert ez a kerti szék nagyon kényelmes, és okos!
– Okos?
Milyen értelemben?
– Azért okos, mert mindig tudja, hogy hol van a helye, és nem mozdul el!
## Az új orvostól
Egy idős hölgy ellátogat az új orvoshoz.
Az orvos megkérdi:
– Mi a panasz?
– Hát, öreg vagyok, nem érzem jól magam!
– Mióta érzi ezt?
– Hát, azóta, amióta idős vagyok!
Az orvos mosolyog, és azt mondja:
– Az csak normális, mama, az idősebb kor lelkiállapota!
– És mit tegyek, doktor úr?
– Hát, sok mindent kipróbálhat, például nevelje a fát… – Fa?
Hát én nem vagyok kertész!
– Hát az nem baj, mama, csak nevelt fát ültetett a fia!
## A tech-öreg
Az idős bácsi betér a boltba, és megkérdezi az eladót:
– Mondja, hogy kell ezt az új telefont használni?
– Hát, fogja meg, nyomja meg az „on” gombot!
– Az on gomb?
Hol van az?
– Hát nem tudja?
Kérem, jól nézzen körül, az a legnagyobb gomb!
– A legnagyobb gomb?
Ott van!
Már meg is nyomtam!
– Na, most aztán várjon!
Kérdezd meg, mivel segíthetek!
– Egy kérdésem van, fiam!
– Mi az, mama?
– Most már hogyan kaphatom meg a nyugdíjamat?
## A nagymama főztje
A nagymama főzött egy hatalmas adag levest, és a család összegyűlt, hogy megegyék.
Mikor mindenki tele volt, a nagymama megszólal:
– Hát, gyerekeim, tudjátok mit?
A leves olyan jó sikerült, hogy lehetne a következő számítástechnikával tele.
– Hogy érted, mama?
– Hát, ha belekerül a számítógép, akkor biztosan el fog fogyni a jövő héten!
## Az idős hölgy és a szőnyeg
Az idős hölgy kérdezi a ház mestert:
– Mennyibe kerül egy új szőnyeg?
– Hát, asszonyom, attól függ, mekkora a mérete.
– Hát, azt hiszem, a méretem az, ami a legnagyobb!
– Hát akkor kérem, ahhoz sóhajtson egyet!
– Miért?
– Hát, lehet, hogy akkor drága lesz!
– Na, azt nem akarom, de kérlek, értsd meg, a legnagyobb az, amikor elmondhatom, hogy már szőnyegem is van!
## Az idős hölgy a boltban
Az idős hölgy bemegy a boltba, és kérdezi az eladót:
– Kérem, adjon nekem most már elegendő tojást!
– Értem, hölgyem.
Hány tojást kér?
– Hát, ne számítsatok a fiam, adjatok kettőt!
– Kettőt?
De az nem elég!
– Honnan tudják, hogy az elég nekem?
Nem vagyok már fiatal!
Ha csak kettőt veszek, többen jöhetnek!
## A nyugdíjasra várva
Egy nyugdíjas hölgy megérkezik a postára, és megkérdezi:
– Kérem, hová kell menni a nyugdíjért?
– Hát ide, mivel pénzek?
– Nem, hanem készpénzes nyugdíj!
– Hát, az nem lenne jó, ha csak néha kapnék!
De én nyugdíjas vagyok, és azt akarom, hogy havonta jöjjön a pénz!













