Viccek

Vicc: Egy idős hölgy elmegy a templomba, és ott találkozik a plébánossal.

Az idős hölgy meg a templom

Egy idős hölgy elmegy a templomba, és ott találkozik a plébánossal.

A pap megkérdezi tőle:

– Kérem, miért nem jár templomba rendszeresen?

Mire az asszony válaszol:

– Képzelje, atya, nekem már annyiszor kellett imádkoznom, hogy úgy érzem, már megunt az Úr!

A pap elmosolyodik, mondja:

– Dehogy unta meg, nem hiszem, hogy unja a híveit!

Erre a hölgy:

– Hát, lehet, hogy én unom meg, mert néha úgy érzem, az imáim csak egy nagy felesleges dolog!

A pap megnyugtatja:

– De hát a hit nem erről szól, drága hölgyem!

Mire az asszony:

– Igen, de nem akarom, hogy már ő is úgy érezze, mint én!

## A nagymama és a számítógép

A nagymama a fia új számítógépét látva megkérdezi:

– Fiam, mi ez a doboz itt?

– Ez egy számítógép, mama.

– És mire való?

– Hát például internetezni, levélírásra, játékra.

– Aha.

És van rajta kék gomb?

– Kék gomb?

Miért kérded, mama?

– Mert ha van, biztosan két órát fogok rajta ülni, és azután is csinálni fog odabent valamit!

## Az okos szék

A szomszédasszony néha átjön a fiatalasszonyhoz kávézni.

Egy alkalommal érdeklődik:

– Gabi, miért ülsz mindig ezen a régi székeden?

– Hát, mert ez a kerti szék nagyon kényelmes, és okos!

– Okos?

Milyen értelemben?

– Azért okos, mert mindig tudja, hogy hol van a helye, és nem mozdul el!

## Az új orvostól

Egy idős hölgy ellátogat az új orvoshoz.

Az orvos megkérdi:

– Mi a panasz?

– Hát, öreg vagyok, nem érzem jól magam!

– Mióta érzi ezt?

– Hát, azóta, amióta idős vagyok!

Az orvos mosolyog, és azt mondja:

– Az csak normális, mama, az idősebb kor lelkiállapota!

– És mit tegyek, doktor úr?

– Hát, sok mindent kipróbálhat, például nevelje a fát… – Fa?

Hát én nem vagyok kertész!

– Hát az nem baj, mama, csak nevelt fát ültetett a fia!

## A tech-öreg

Az idős bácsi betér a boltba, és megkérdezi az eladót:

– Mondja, hogy kell ezt az új telefont használni?

– Hát, fogja meg, nyomja meg az „on” gombot!

– Az on gomb?

Hol van az?

– Hát nem tudja?

Kérem, jól nézzen körül, az a legnagyobb gomb!

– A legnagyobb gomb?

Ott van!

Már meg is nyomtam!

– Na, most aztán várjon!

Kérdezd meg, mivel segíthetek!

– Egy kérdésem van, fiam!

– Mi az, mama?

– Most már hogyan kaphatom meg a nyugdíjamat?

## A nagymama főztje

A nagymama főzött egy hatalmas adag levest, és a család összegyűlt, hogy megegyék.

Mikor mindenki tele volt, a nagymama megszólal:

– Hát, gyerekeim, tudjátok mit?

A leves olyan jó sikerült, hogy lehetne a következő számítástechnikával tele.

– Hogy érted, mama?

– Hát, ha belekerül a számítógép, akkor biztosan el fog fogyni a jövő héten!

## Az idős hölgy és a szőnyeg

Az idős hölgy kérdezi a ház mestert:

– Mennyibe kerül egy új szőnyeg?

– Hát, asszonyom, attól függ, mekkora a mérete.

– Hát, azt hiszem, a méretem az, ami a legnagyobb!

– Hát akkor kérem, ahhoz sóhajtson egyet!

– Miért?

– Hát, lehet, hogy akkor drága lesz!

– Na, azt nem akarom, de kérlek, értsd meg, a legnagyobb az, amikor elmondhatom, hogy már szőnyegem is van!

## Az idős hölgy a boltban

Az idős hölgy bemegy a boltba, és kérdezi az eladót:

– Kérem, adjon nekem most már elegendő tojást!

– Értem, hölgyem.

Hány tojást kér?

– Hát, ne számítsatok a fiam, adjatok kettőt!

– Kettőt?

De az nem elég!

– Honnan tudják, hogy az elég nekem?

Nem vagyok már fiatal!

Ha csak kettőt veszek, többen jöhetnek!

## A nyugdíjasra várva

Egy nyugdíjas hölgy megérkezik a postára, és megkérdezi:

– Kérem, hová kell menni a nyugdíjért?

– Hát ide, mivel pénzek?

– Nem, hanem készpénzes nyugdíj!

– Hát, az nem lenne jó, ha csak néha kapnék!

De én nyugdíjas vagyok, és azt akarom, hogy havonta jöjjön a pénz!

Ezeket láttad már?

/ 5.

Mazsola vagyok, a Bikuci alapítója és főszerkesztője. 2012 óta válogatom és szerkesztem a vicceket, mémeket és rejtvényeket. A célom, hogy a klasszikus és az új poénokból a legjobbakat hozzam el, hogy mindig legyen itt valami, ami megmosolyogtat.

Most ezeket olvassák a legtöbben

Vicc: Lány mondja a fiúnak – …

Lány a fiúnak: – Te Pista kérlek, vedd le a m€llt@rtóm! – Rendben. – Te Pista kérlek, vedd le a bvgyim! – Rendben. – Te Pista, ha még egyszer az én f€hérn€műimet hordod,…

dec 15, 2024
47k
Megosztás