Egy nyugdíjas néni találkozik a barátnőjével a piacon.
Szóba kerül, hogy milyen gyógyszereket szednek.
A barátnője mondja:
– Te, én elkezdtem szedni azt a drága gyógyszert, amit a doki írt fel.
– És hatásos?
– Hát, annyira drága, hogy az biztos!
Az öreg néni elgondolkodik, majd megszólal:
– Én is beszedtem egy új gyógyszert, ami állítólag segít a memóriámon.
– Na és?
Milyen?
– Hát, eddig még nem tudom, mert elfelejtettem megvenni!
Bemegy a cigány a pékségbe.
Kérdezi a pék:
– Mit kérsz, cigány?
– Hát, egy kenyeret!
– Jó, de egyet vagy kettőt?
– Kettőt, hogy egy nyelven tudjunk beszélni!
A tanár kérdezi a gyerekeket az iskolában.
– Gyerekek, meséljetek nekem, ki az a híres magyar író, aki a “Tavaszi Szél Vizet Áraszt” című verset írta!
Kis Pista jelentkezik:
– Az apukám!
– Azt honnan tudod, hogy az apukád?
– Hát, mert állandóan idézi, amikor a barátai jönnek!
A rendőr keresi a bűnözőt.
Megkérdezi a szomszédot:
– Látta tegnap este a szürke autót?
– Igen, láttam, az a lány volt benne, akit a múlt héten megbírságolt.
– Hát, és most hol van?
– Még most is bírságolja magát a tükör előtt!
A vak ember meg a kutyája a boltban.
Bementek, a kutya leült a bolt közepén.
A boltvezető megkérdi:
– Mi a baja a kutyának?
– Csak vár, míg én itt vásárolok.
– De hát nem lát!
– De tudja, hogy mindig kap egy falatot, ha jól viselkedik!
A házifeladatot a macskája íratja meg a gyerekével.
– Anyu, a cica megírja a házifeladatot!
– Hogy-hogy?
– Hát, ő jobban tudja, hogy milyen pónikat kell rajzolni!
– Hát, te meg nem tudod?
– Dehogy, én mindig inkább játszom vele!
A szőke nő bemegy a benzinkútra.
Kérdezi a kutas:
– Milyen üzemanyagot kér?
– Hát… Töltse fel a szívemet szeretettel!
– Kérem, az nem kapható, mivel az a piacon van, hölgyem.
– Akkor egy liter szívességet kérek!
A fiúk a labdával játszanak az utcán.
Hirtelen az egyik fiú eltalálja a szomszéd ablakát.
Futnak is, de a szomszéd, aki látta, megjelenik:
– Ki csinálta ezt?
Mindenki mutogat a többiekre, csak egy kisfiú áll fejét lehajtva.
– Micsoda bátorság, te legalább vállaltad a felelősséget!
– Nem, csak nem tudom, mit mondjak a szüleimnek!
A tanár megkérdezi a tanulókat.
– Melyik a kedvenc állatotok és miért?
Kis Anna jelentkezik:
– Az oroszlán, mert ő a király!
– Na jó, és miért?
– Mert ő a legnagyobb, erősebb és mindenki fél tőle!
– Na, ez szép… És mondanál valami gyengét is?
Kis Pista:
– Az anyukám, mert ő mindent elmond!
Két barát beszélget az élet dolgairól.
Az egyik mondja:
– Figyelj, én úgy érzem, hogy az élet egy nagy betegség.
A másik ránéz:
– Hát, azt hiszem, neked már elment az eszed!
– Dehogy!
Én csak kijózanodom a pia után!














