Viccek

Vicc: Egy öreg bácsi ül a padon, és nézi a város zaját.

Egy öreg bácsi ül a padon, és nézi a város zaját.

Megszólítja egy fiatalember:

– Nézd, öreg, te már biztosan sok mindent láttál az életedben!

Az öreg bácsi bólint.

– Hát persze, fiam!

Én már mindent láttam!

– Akkor mesélj valamit a fiatalokról!

– Fiatalok?

Hát, ezek még nem is tudják, mi az igazi szórakozás!

Régen, amikor fiatal voltam, nem volt internet, nem volt okostelefon!

A fiatalember elmosolyodik:

– És mégis mivel töltötted az idődet?

– Hát, fiam, például elvágtuk magunkat a fűre, szüleinket figyeltük, hogy dolgoznak.

A fiatalember meglepődik:

– Ezt most komolyan mondod?

– Komolyan, fiam!

Sőt, néha odamentünk segíteni is!

– De hát ez unalmas!

– Unalmas?

Hát, ahhoz nem is tudom mit tartozott!

De azt tudom, hogy közben sokat nevettünk!

Egy férfi bemegy a boltba, és kéri a pénztárost, hogy adjon neki két kiló almát.

A pénztáros elmosolyodik, és mondja:

– Két kiló almát?

– Igen, de ne hozzad össze a koszt!

A kicsik sokkal értékesebbek!

A pénztáros kicsit értetlenkedve néz, de összeszedi a gyümölcsöket.

A férfi elkér egy kiló banánt is.

– De a banánt inkább ne vedd, mert meglátná az édesanyám!

– Miért, mit szólna?

– Azt mondaná, fiam, banánra nem költünk, nem sűrűsödik az almán!

Erre a pénztáros csak megjegyzi:

– Hát, lehet, hogy igaza van.

De azt tudod, az alma felér majdnem egy kilóval!

Az iskola udvarán a gyerekek fociznak, és közben a tanár lép be a kapu mellett.

A tanár nézi őket, majd odamegy az egyik gyerekhez:

– Te, kisfiam, mennyivel ment a foci?

– Hát, tanár úr, nem tudom, de nekem nincs labdám, mert a többiek elvették!

A tanár csodálkozva néz a gyerekre:

– Hát, ez nem igazság.

Fiúkból is meg kell árulnunk a tisztességet!

A gyermek elmosolyodik, és mondja:

– A lányok is megérdemlik, mert ők is jót játszanak!

A tanár elhúzza a száját, és azt mondja:

– Rendben, de előbb tanuljuk meg a focizás fortélyait, utána jöhet a női csapat!

A postás meséli a szomszédoknak a múlt heti történetét.

– Képzeljétek, egy öreg néni nap mint nap keres a leveleit!

A szomszédok érdeklődve figyelik.

– Miért, mi történt?

– Hát, a múltkor megkeresett, és azt mondta, hogy a levelei eltűntek!

A szomszédok felháborodnak:

– Hát, ez elképzelhetetlen!

A postás pedig folytatja:

– Igen, mondom neki, néni, mindent visszahozok!

Aztán kiderült, hogy a franciák továbbítják!

A szomszédok nevetnek:

– Szegény néni, sosem tudja meg, ki okozza a zűrzavart!

Egy férfi a pszichiáterhez megy, és azt mondja:

– Doktornő, nagy bajban vagyok!

– Mi a probléma, kérem?

– Minden este álmomban megjelenik az anyósom!

A doki elgondolkozik:

– És ez miért probléma?

– Mert mindig azt mondja, hogy inkább apámé lenne a ház!

A doktor nevet:

– Hát, ezt nem mondhatod komolyan!

– Dehogyisnem!

– Akkor próbálja meg, hogy elmondja neki a valóságot!

– Hova mondjam, elment?

Az volt a tervem, hogy valami jót mondok a feleségemnek!

János és Péter sétálnak a parkban, és beszélgetnek a nőkről.

János azt mondja:

– Az asszonyok olyan bájosak!

Péter pedig így válaszol:

– Tényleg?

Sosem látok bármikor ilyet!

– Ejnye, barátom, honnan tudsz ennek a varázslatnak?

– Hát, az asszony a legkevésbé önmagát öleli meg!

– Az biztos!

De képzeld el, a feleségem mostanában nagyon sok új dolgot csinál!

– Milyeneket?

– Például már tudom, miért hívják asszonyt az utcán!

– Miért?

– Mert, ha jól megöleli, már nem kérdezik, mikor indulunk haza!

Az öreg Gábor bácsi elmegy a városi orvoshoz, és mondja:

– Doktor úr, van egy kis gondom!

– Mi az, Gábor bácsi?

– Hát, a bal lábam nem bírja el magát!

– És mit vár?

– Hát, igen, de most már néha a jobb is!

A doktor nevet:

– Akkor mit csinálunk?

– Hát, nem tudom, asszonyom mit szólna még?

Megint csak este jönnék el, ha nem találkozok csak a leveledekkel!

– Hát, Gábor bácsi, a levelek nem tűnnek el, a lábai meg itt maradnak!

Gábor bácsi pedig válaszolt:

– A feleségemre meg még azt mondták, hogy nem érdemes!

Egy öreg bácsi a kocsmában ül, és iszik a barátjával.

Egyszer csak megszólal:

– Te, Józsi, emlékszel még a régi időkre, mikor még fiatalok voltunk?

– Persze, emlékszem!

– Hát persze, és hová lett az ifjúság?

– Hát elment az élet, Gábor!

– De hát miért nem hívtál soha sörözésre?

– Mert nem akartam, hogy belesülj az ivásba!

– Hát, ezért meg kellett volna barátkozni!

Erre a Józsi csak nevet:

– De most már késő, mert a barátságunk nem tartozik alá egy dolognak!

Egy sokat látott taxi sofőr mesél a klienseinek az élményeiről.

– Tudjátok, nekem már ezer és egy ügyfelem volt.

Az egyik azt mondta:

– Ne is mondja, mennyire nehéz megszokni az utakat!

A sofőr csak bólintott:

– Hát, elmondhatom:

a legtöbb célom most már biztos dolog!

Az egyik ügyfél odafigyel:

– Szóval ha nem rekedt egy utcában?

– Hát persze!

Vártam a pirossal a kiutat, de sosem érkezett meg!

Egy másik utas jóindulatúan mondta:

– Ez azt hiszem, elég nagy fricska!

– Hát, a taxi bérlet elég, de ahhoz, hogy senki ne sérüljön!

A kisgyerekek az oviban arról beszélgetnek, hogy mit akarnak felnőttként csinálni.

Az egyik kislány mondja:

– Én tűzoltó szeretnék lenni!

A kisfiú nevet:

– Látom!

Én orvos!

A kislány viszont azt mondja:

– De a felnőtt, mikor megy tűzoltó?

– Hát, vagy sosem!

A másik gyerek ezen elgondolkodik:

– Akkor mit csinál?

– Hát, ez a baj, játszik és elfelejti!

A kislány szomorúan mondja:

– Akkor menjünk együtt, mert van könyvem tűzoltós témáról!

Erre a fiúk felcsillannak:

– De hát az csak mesebeli, igaz?

Ezeket láttad már?

/ 5.

Mazsola vagyok, a Bikuci alapítója és főszerkesztője. 2012 óta válogatom és szerkesztem a vicceket, mémeket és rejtvényeket. A célom, hogy a klasszikus és az új poénokból a legjobbakat hozzam el, hogy mindig legyen itt valami, ami megmosolyogtat.

Most ezeket olvassák a legtöbben

Megosztás