Viccek

Vicc: Egy öregasszony megkérdezi a fiát: – Fiam, mit szólnál, ha elmenjünk a templomba?…

Egy öregasszony megkérdezi a fiát:

– Fiam, mit szólnál, ha elmenjünk a templomba?

A fiú gondolkodik egy kicsit, majd azt mondja:

– De mama, nem tudom, hogy én most templomba megyek-e.

Az öregasszony kicsit mérgesen válaszol:

– Fiam, nem is lehet arra gondolni, hogy te nem mennél templomba!

Erre azt mondja a fiú:

– Jól van, mama, ha te mondod, akkor megyek!

Elmennek a templomba, a fiúnak régen nem kellett templomba mennie, de azért gondolta, hogy a mama kedvéért muszáj.

A templomban a fiatalok felugranak a padsorok tetejére, a pap közelít a szószékre, amikor a fiú észreveszi, hogy az öregasszony a padsor végén ül, és a hóna alatt egy hatalmas virágcsokrot szorongat.

A templomban mindenki meglepődik, és a pap is alig tudja folytatni a szertartást.

A fiú megkérdi az öregasszonyt:

– Mama, miért hoztad ezt a hatalmas virágcsokrot?

Az öregasszony csak annyit mond:

– Hát, tudod, fiam, úgy döntöttem, hogy ha már eljöttem a templomba, akkor virággal is megörvendeztetem az Urat!

Az öreg és a napernyő

Egyszer egy öreg néni kiment a strandra, és hozott magával egy napernyőt.

Mikor leült a napernyője alá, megkérdezte a mellette ülő fiatal lányt:

– Kisgyerek, szabad neked alatta feküdni?

A lány zavarban volt, de azt mondta:

– Persze, néni, bátran, kissé közelebb is húzódhat!

Erre az öregasszony azt felelte:

– De hát ha közel húzódsz, akkor elfogy a napernyőm helye!

A lány nevetett, és azt mondta:

– Hát persze, néni, de cserébe adom a napfényt!

A két öreg

Két öreg férfi ül a kávézóban.

Az egyik azt mondja a másiknak:

– Te képzeld, tegnap este elmentem a szomszédasszonyhoz, és elmeséltem neki, hogy milyen csodálatosan főzöm a gulyást.

A másik felnéz, és rákérdez:

– És mit mondott?

– Azt kérdezte, mi az a gulyás!

– válaszolja az első.

– Hát, hogy micsoda, azt mondod neki?

– kérdezi a másik.

– Hát, mit mondhatnék?

Azt mondtam neki, hogy hülye, az egy étel!

Az öregasszony kérdése

Egy öregasszony bemegy a boltba, és kér egy kiló kenyeret.

A pénztáros megkérdezi:

– Milyet szeretne, fehéret vagy barnát?

Az öregasszony gondolkodik, majd így szól:

– Tudja mit, legyen inkább kék, úgy jobban mutat a polcon!

A disznóval a városban

Az öregasszony elhatározza, hogy elviszi a disznóját a városba.

Le is fogja a disznót, és kiviszi a főtérre.

Néhány ember összegyűlik, és csodálkoznak:

– Miért hozta ide a disznót, asszony?

Az öregasszony büszkén válaszol:

– Mert láttam, hogy itt van a disznókiállítás, és én hozom a legjobbat!

Erre az egyik férfi:

– De ez nem az, csak a szomszéd disznója!

Az öregasszony csak ennyit mondott:

– Akkor miért nem hozta ő ide?

Az öregasszony és a gyógyszerek

Az öreg néni a gyógyszertárban áll, és az apolónő kérdezi tőle:

– Írja fel, hogy miket szed.

Az öregasszony kicsit gondolkodik, majd kinyögi:

– Hát, akkor a pirosat, a sárgát, a zöldet, és egy kéket, mert a kék jót tesz a kedvemnek!

A kövér macska

Az öregasszony a szomszédjától megkérdezi:

– Miért olyan kövér a macskád?

A szomszéd azt feleli:

– Mert jól etetem!

Az öregasszony, mosolyogva, mondja:

– Hát, nekem is kellene egy kövér macska, de nem tudom, hogy kaphatnék!

– Hát, csak etess!

A temetés

Az öregasszony megint a barátnőjével beszélget:

– Képzeld, nemrég temettek el a faluban egy férfit.

A barátnője kérdezi:

– És mit mondtak róla?

Az öregasszony mosolyog, és azt válaszolja:

– Hát, azt mondták, hogy nagyon szeretett élni, de nem tudták, mikor kellett volna abbahagyni!

A boltban

Az öregasszony bemegy a boltba, és kér egy liter tejet.

Mikor a pénztáros tölti neki, az öregasszony azt mondja:

– Nézze, fiatalember, ne töltse tele a habot, mert azt már a tehenem is megcsinálta!

A pénztáros kuncog, és azt mondja:

– Hát akkor mivel töltsem meg?

Az öregasszony elgondolkodik:

– Hát, talán vízzel, azzal könnyebb!

Az utolsó kívánság

Az öregasszony kórházba kerül, és a doktor megkérdezi:

– Asszonyom, mi az utolsó kívánsága?

Az öregasszony egy pillanatig gondolkozik, majd azt mondja:

– Hát, szeretném, ha egyszer végre mindenki rájönne, hogy jobban megbecsülhetjük egymást, mint eddig!

A doktor csak nevetett, és azt mondta:

– Igaza van, de az orvosi segítség nem tudja megoldani!

Ezeket láttad már?

/ 5.

Mazsola vagyok, a Bikuci alapítója és főszerkesztője. 2012 óta válogatom és szerkesztem a vicceket, mémeket és rejtvényeket. A célom, hogy a klasszikus és az új poénokból a legjobbakat hozzam el, hogy mindig legyen itt valami, ami megmosolyogtat.

Most ezeket olvassák a legtöbben

Megosztás