Egy öregember elmegy a dokihoz, és panaszkodik:
– Doktor úr, nagyon furcsán érzem magam.
A bal lábam folyamatosan fáj, a jobb kezem is, és nem tudom, mi bajom van!
A doktor megvizsgálja, és azt mondja:
– Hát, kedves öregem, az a baj, hogy Ön nem fiatal már, és az öregedéssel járnak ezek a nyavalyák!
Az öregember kissé mulatságosan néz a doktorra:
– No de doktor úr, nem hiszem, hogy a kor miatt van ez, mert a szomszédom itt lakik, aki 95 éves, és ő meg se érez semmi fájdalmat!
A doktor elgondolkodik, majd mondja:
– Persze, mert ő az!
Ő csak minden reggel megissza a borát, és elfelejti az öregkor problémáit!
Erre az öregember:
– Hát akkor most már tudom, mi a bajom!
– Mi az?
– Én elfelejtettem a bort inni!
Honnan tudod, hogy a szobád tiszta?
A pici gyerek kérdezi az apját:
– Apa, honnan tudod, hogy a szobád tiszta?
Az apa gondolkodik, majd válaszol:
– Akkor tudom, amikor nem könyvek hevernek el mindenhol, a szennyest is összeszedtem, és a szőnyeg is látszik!
A gyerek egy pillanatig néz rá, aztán így szól:
– Akkor a te szobád sosem tiszta!
Az ügyvéd és a szegény ember
Egyszer egy szegény ember bement egy ügyvédhez, hogy jogi tanácsot kérjen.
– Uram, nagyon szeretném tudni, mit tehetek, mert a szomszédom állandóan zaklat!
Az ügyvéd azt mondja:
– Hát, van egy egyszerű módszer:
zsebre tesz egy kis pénzt, és mindent megölhet!
Erre a szegény ember:
– De hát ügyvéd úr, nekem nincs pénzem!
Az ügyvéd mosolyogva válaszol:
– Akkor tudd meg, egyszerűbb a pénzt keresni, mint a jogi harcot megnyerni!
Az öregasszony boltja
Egy faluban egy öregasszony vezette a boltját.
Mindenki tudta, hogy az öregasszony még a legritkább dolgokat is képes eladni.
Egy nap bekopogott hozzá a fiú:
– Öreg néni, kérek egy kiló rizst meg egy doboz cigarettát!
Az öregasszony fújtatott, mert nem volt cigaretta, de hazudni azért nem akart.
– Fiacskám, de hát én tiszta életet élek!
A fiú felnevetett:
– Hát miért nem kapsz csak azt, amit rendeltem, a rizst!
A néni csak annyit mondott:
– Azért, mert a rizs is cigaretta!
A macska és a kutya
Két barát beszélget, egyiküknek van egy macskája, míg a másiknak kutyája.
– Te, te tudtad, hogy a kutyám írt egy könyvet?
– Hogy-hogy írt egy könyvet?
– Hát, amikor elmentem otthonról, ő mindig írta a naplóját!
– És mit írt?
– Hát, ha hazaértem, mindig azt írta:
“Ma újra mindenkit megugattam, elkísértem a postást, és megöltem egy-egy másik macskát!
”
A legnagyobb bohóc
Az iskola előtt gyülekeznek a gyerekek, és mondják, hogy ki a legnagyobb bohóc.
– Az öcsém a legjobb, mert mindig viccet mesél!
– Nálunk a kis Dumi a legnagyobb, mert ő állandóan viccelődik!
De az igazi kérdés az özvegyasszony, hogy ki a leguniverzálisabb.
Egy kisfiú az osztályban felemeli a kezét:
– Az a bácsi, aki az utca végén lakik, és mindig undorban nézi a világot!
A szomszéd és az almafa
Két szomszéd azon vitatkozik, hogy kinek az almája a legjobb.
Az egyik biztos benne, hogy az ő almafája szebb és ízletesebb, míg a másik ezt teljes mértékben cáfolja.
– Hát vegyük le a gyümölcsöt, és az ízkülönbség eldönti, ki nyert!
Tényleg, lekerülnek az almák, de egyik alma sem érzi jól magát.
Ekkor a szomszéd azt mondja:
– Hát, ha az almák nem akarnak dönteni, miért is hoztuk őket össze?
A vén cigány
Egy öreg cigány egyszer elmegy a faluba, és vigaszt keres.
Megkérdezi, mi a titkuk a boldogságnak.
A falusiak elmesélik, hogy aki ereszkedik, annak sima a földön.
Az öreg cigány azt mondja:
– Hát én is büszkén mondom, nem tapasztalom, hogy sok a dolgom!
A falusiak őszintén meglepődnek, hiszen ez a népi bölcsesség hogyan vált valósággá!
A fogorvos rendelése
A beteg bemegy a fogorvoshoz, és így szól:
– Doktor úr, kérem, segítsetek!
A doktor megkérdi, mi a probléma.
– Nagyon fáj a fogam, és nem tudom, mit tegyek!
A doktor mosolyogva mondja:
– Hát a fájdalom elkerülésére még soha senki nem próbálta meg nem elmenni hozzám!
A beteg sóhajt:
– Eddig én is inkább távol maradtam tőletek!
A pap és a templom macskája
A pap bemegy a templomba, és ott találkozik a templom macskájával.
– Te kis jószág, miért nem jöttél már a szertartásra?
A macska rámered:
– Dehogy, nem jövök, amíg nem hív a pap!
A pap rájön, hogy a macska túl viccesen gondolkodik, így elhatározza, hogy a következő szentmise elején megkérdezi.
A macska válaszol:
– Te az akit megöltem, de a templomban gyönyörű az akusztika!













