Viccek

Vicc: Egy öregember elmegy a dokihoz, és panaszkodik:

Egy öregember elmegy a dokihoz, és panaszkodik:

– Doktor úr, nagyon furcsán érzem magam.

A bal lábam folyamatosan fáj, a jobb kezem is, és nem tudom, mi bajom van!

A doktor megvizsgálja, és azt mondja:

– Hát, kedves öregem, az a baj, hogy Ön nem fiatal már, és az öregedéssel járnak ezek a nyavalyák!

Az öregember kissé mulatságosan néz a doktorra:

– No de doktor úr, nem hiszem, hogy a kor miatt van ez, mert a szomszédom itt lakik, aki 95 éves, és ő meg se érez semmi fájdalmat!

A doktor elgondolkodik, majd mondja:

– Persze, mert ő az!

Ő csak minden reggel megissza a borát, és elfelejti az öregkor problémáit!

Erre az öregember:

– Hát akkor most már tudom, mi a bajom!

– Mi az?

– Én elfelejtettem a bort inni!

Honnan tudod, hogy a szobád tiszta?

A pici gyerek kérdezi az apját:

– Apa, honnan tudod, hogy a szobád tiszta?

Az apa gondolkodik, majd válaszol:

– Akkor tudom, amikor nem könyvek hevernek el mindenhol, a szennyest is összeszedtem, és a szőnyeg is látszik!

A gyerek egy pillanatig néz rá, aztán így szól:

– Akkor a te szobád sosem tiszta!

Az ügyvéd és a szegény ember

Egyszer egy szegény ember bement egy ügyvédhez, hogy jogi tanácsot kérjen.

– Uram, nagyon szeretném tudni, mit tehetek, mert a szomszédom állandóan zaklat!

Az ügyvéd azt mondja:

– Hát, van egy egyszerű módszer:

zsebre tesz egy kis pénzt, és mindent megölhet!

Erre a szegény ember:

– De hát ügyvéd úr, nekem nincs pénzem!

Az ügyvéd mosolyogva válaszol:

– Akkor tudd meg, egyszerűbb a pénzt keresni, mint a jogi harcot megnyerni!

Az öregasszony boltja

Egy faluban egy öregasszony vezette a boltját.

Mindenki tudta, hogy az öregasszony még a legritkább dolgokat is képes eladni.

Egy nap bekopogott hozzá a fiú:

– Öreg néni, kérek egy kiló rizst meg egy doboz cigarettát!

Az öregasszony fújtatott, mert nem volt cigaretta, de hazudni azért nem akart.

– Fiacskám, de hát én tiszta életet élek!

A fiú felnevetett:

– Hát miért nem kapsz csak azt, amit rendeltem, a rizst!

A néni csak annyit mondott:

– Azért, mert a rizs is cigaretta!

A macska és a kutya

Két barát beszélget, egyiküknek van egy macskája, míg a másiknak kutyája.

– Te, te tudtad, hogy a kutyám írt egy könyvet?

– Hogy-hogy írt egy könyvet?

– Hát, amikor elmentem otthonról, ő mindig írta a naplóját!

– És mit írt?

– Hát, ha hazaértem, mindig azt írta:

“Ma újra mindenkit megugattam, elkísértem a postást, és megöltem egy-egy másik macskát!

A legnagyobb bohóc

Az iskola előtt gyülekeznek a gyerekek, és mondják, hogy ki a legnagyobb bohóc.

– Az öcsém a legjobb, mert mindig viccet mesél!

– Nálunk a kis Dumi a legnagyobb, mert ő állandóan viccelődik!

De az igazi kérdés az özvegyasszony, hogy ki a leguniverzálisabb.

Egy kisfiú az osztályban felemeli a kezét:

– Az a bácsi, aki az utca végén lakik, és mindig undorban nézi a világot!

A szomszéd és az almafa

Két szomszéd azon vitatkozik, hogy kinek az almája a legjobb.

Az egyik biztos benne, hogy az ő almafája szebb és ízletesebb, míg a másik ezt teljes mértékben cáfolja.

– Hát vegyük le a gyümölcsöt, és az ízkülönbség eldönti, ki nyert!

Tényleg, lekerülnek az almák, de egyik alma sem érzi jól magát.

Ekkor a szomszéd azt mondja:

– Hát, ha az almák nem akarnak dönteni, miért is hoztuk őket össze?

A vén cigány

Egy öreg cigány egyszer elmegy a faluba, és vigaszt keres.

Megkérdezi, mi a titkuk a boldogságnak.

A falusiak elmesélik, hogy aki ereszkedik, annak sima a földön.

Az öreg cigány azt mondja:

– Hát én is büszkén mondom, nem tapasztalom, hogy sok a dolgom!

A falusiak őszintén meglepődnek, hiszen ez a népi bölcsesség hogyan vált valósággá!

A fogorvos rendelése

A beteg bemegy a fogorvoshoz, és így szól:

– Doktor úr, kérem, segítsetek!

A doktor megkérdi, mi a probléma.

– Nagyon fáj a fogam, és nem tudom, mit tegyek!

A doktor mosolyogva mondja:

– Hát a fájdalom elkerülésére még soha senki nem próbálta meg nem elmenni hozzám!

A beteg sóhajt:

– Eddig én is inkább távol maradtam tőletek!

A pap és a templom macskája

A pap bemegy a templomba, és ott találkozik a templom macskájával.

– Te kis jószág, miért nem jöttél már a szertartásra?

A macska rámered:

– Dehogy, nem jövök, amíg nem hív a pap!

A pap rájön, hogy a macska túl viccesen gondolkodik, így elhatározza, hogy a következő szentmise elején megkérdezi.

A macska válaszol:

– Te az akit megöltem, de a templomban gyönyörű az akusztika!

Ezeket láttad már?

/ 5.

Mazsola vagyok, a Bikuci alapítója és főszerkesztője. 2012 óta válogatom és szerkesztem a vicceket, mémeket és rejtvényeket. A célom, hogy a klasszikus és az új poénokból a legjobbakat hozzam el, hogy mindig legyen itt valami, ami megmosolyogtat.

Most ezeket olvassák a legtöbben

Vicc: Lány mondja a fiúnak – …

Lány a fiúnak: – Te Pista kérlek, vedd le a m€llt@rtóm! – Rendben. – Te Pista kérlek, vedd le a bvgyim! – Rendben. – Te Pista, ha még egyszer az én f€hérn€műimet hordod,…

dec 15, 2024
47k
Megosztás