Egyszer egy öreg néni lemegy a kocsmába, és kér egy pohár bort.
A kocsmáros ad neki, a néni meg elkezd szidni:
– Miért nem adtál múlt héten egy pohárral ingyen?
– Mert múlt héten nem voltál itt, néni!
– jön a válasz.
A néni elgondolkodik, majd azt mondja:
– Na jó, de akkor idén januárban miért nem adtál ingyen?
– Mert januárban megint nem voltál itt, néni!
– válaszol a kocsmáros.
Erre a néni felhúzza a szemöldökét:
– Akkor most már értem!
Azért nem vagyok itt, mert mindig itt vagyok!
Az orvos és a beteg
Azt mondja a doktor a betegének:
– Hogy áll a lába?
– Hát, doktor úr, reggel óta fáj a jobboldalim.
– Miért nem jött korábban?
– Azért, mert nem tudom, hogy a bal egyforma-e, ha a jobboldali fáj!
A szőke nő és a lift
Egy szőke nő különösen örvendezik, amikor felfedezi, hogy a liftben egy gomb megnyomásával a felső szintre juthat.
Egy nap betér a lehetőséghez, és kérdezi a lift kezelőjét:
– Úristen, ez vajon hogy működik?
– Képzelje, ez mágikus!
– mondja a férfi.
– Ha megnyomja a gombot, felmegy!
Erre a szőke csodálkozva válaszol:
– De akkor miért nem mondták nekem ezt az előző liftben?
A tanár és a diák
A tanár megkérdezi a diákot:
– Mondd csak, ha a szüleid adnak neked öt ezer forintot, és elköltöd, mennyit fogsz visszakapni?
– Hát, enni nem kapok, de valószínűleg a felnőttes dolgokért szigorúbb lesz a válasz, szóval ahány nullát írtak, annyiszor kaptam el!
A barátok és a medve
Két barát a vadonban túrázik, amikor találkoznak egy hatalmas medvével.
Az egyik barát pánikba esik, a másik viszont nyugodtan elkezd felvenni egy edzőcipőt.
– Mit csinálsz?
– kérdi az ijedt barát.
– Csak felveszem a cipőt, mert futni kell!
– de hát tudod, a medve gyorsabb nálunk!
– válaszolja a barát.
– Nem kell gyorsabbnak lennem, csak neked kell lassabbnak lenned!
A férj és a feleség
A férj és a feleség életük során sokat veszekednek.
Egy nap a feleség azt mondja:
– Te biztos megcsalsz, mert szépen csak a jó oldalaidat mutatod felém!
– Hát nem tudok semmit csinálni, csak ha rajtam áll!
– válaszolja a férj.
– Akkor lehet, hogy te is vagy csúnyább?
– kérdez vissza a feleség.
A horgász és a hal
Kimegy a horgász a vízhez, és dobja a horgot.
Hamarosan kap is egy hatalmas halat.
Amikor a halat partra húzza, az megszólal:
– Hé, horgász!
Ha elengedsz, teljesítem egy kívánságodat!
A horgász elgondolkodik, majd azt mondja:
– Jól van, de elsőként a szomszédból kérlek, hogy ne vigyél el semmit!
– Hát neked aztán kicsi a fantáziád!
A rendőr és a lámpa
A rendőr megállít egy autóst, aki áthajtott a piros lámpán.
– Magának tudnia kellett volna, hogy piros lámpánál meg kell állni!
– mondja a rendőr.
– Igen, de erősebb volt a szándékom, mint a lámpa!
– válaszolja az autós, mire a rendőr bólint:
– Azt tudom, de a lámpa nem számít!
A kisfiú és a pálca
Egy kisfiú megy az utcán, és talál egy pálcát.
Örömmel mutatja a haverjának:
– Nézd!
Találtam egy varázspálcát!
A haverja gyanakodva néz rá:
– És mit tud?
– kérdezi.
– El tudom vele intézni, hogy a nagymamám minden nap süssenek nekem fánkot!
– válaszolja a kisfiú.
– És ha nem sütsz fánkot?
– Akkor egy pálcával felnőtt leszel!












