Viccek

Vicc: Hát, reggel kétszer elmegyek a boltba, aztán leülök a parkba, és nézem…

Az öreg bácsi nyugdíjas társai megkérdezik tőle, hogy mit csinál egész nap.

A bácsi büszkén mondja:

– Hát, reggel kétszer elmegyek a boltba, aztán leülök a parkba, és nézem a fiatalokat, ahogy sétálnak.

Erre egyik barátja megkérdezi:

– De hát, mi jó abban, hogy nézed őket?

– Hát figyelj, tesóm – feleli az öreg –, nekem is volt fiatal koromban, nekem ott a mém köremben, és néha még jó az!

Az új munkahely

Az öreg néni megérkezik a munkahelyére, és a főnök mondja neki:

– No, néni, miért jött később?

A néni rá néz és azt mondja:

– Töltse ki a kérdőívemet!

Mert a nyugtatókat reggel még nem hozták, és nem tudtam aludni, akkor jobban értem a munkahelyi normákat!

A főnök megdöbben, de csendben megértette, hogy a néni már régóta nem dolgozik.

A házi állatok

Két barát, Jóska és Pista, beszélgetnek a háziállataikról.

Jóska büszkén meséli:

– Nekem van egy kutyám, őrzi a házam minden nap, és sosem alszik!

Pista csodálkozva kérdezi:

– De hogy lehetséges az?

Jóska mosolyogva mondja:

– Mert az este mindig megorbitál én!

Pista megjegyzi:

– Ez komoly?

Mert az enyém, ha este kiáltok, már alszik!

A szomszéd macskája

Egy férfi panaszkodik a szomszédjának:

– Nézze már, a macskájuk megint az én kertekbe járt, és szétrámol mindent.

A szomszéd azt mondja:

– Ugyan már, ne panaszkodjon!

Hiszen ő is csak be akar nézni!

– Igen, de nem fog bánni bele azzal, amit nem botlott el!

A nyugdíjas társaság

Egy nyugdíjas csoportban a bácsikák mesélnek egymásnak:

– Még mindig eljárok a balettórákra.

Kérdezi az egyik:

– De hiszen sosem táncoltál!

A bácsi felnevet:

– Igen, és ez az, amiért imádom!

Senki sem vár el tőlem semmit, csak látnak, és elmosolyodnak!

A felnőttképzés

Egy idős néni beiratkozik egy számítógépes tanfolyamra.

Az első órán a tanár megkérdezi:

– Ki tudja, hogy mi az e-mail?

A néni felnyújtja a kezét:

– Én tudom, az, amikor a postás elfelejti hozni!

A tanár elneveti magát, és elmagyarázza neki a modern világot.

Beszélgetés a barátokkal

Két barát ül a padon, és az egyik szenved a nyugdíjától.

– Figyelj, nálad hogy van ez?

Kérdezi a másik.

Erre az első:

– Az elmúlt hónapban azt hiszem, voltak hullámvölgyek.

De most már csak a horizont kék, és jön az új nap!

A másik hirtelen megjegyzi:

– Hát így működik a nyugdíj!

Kivárni a kékét!

A kártyajáték

Egy kisvárosi kártyacsapatban egy bácsi az utolsó pillanatokban mindig nyer.

Egyik este a barátai megkérdezik:

– Hogy csinálod ezt, mindig nyersz?

Erre ő:

– Mert mindig beteszek a pakliba egy-hármat!

Mire az egyik barátja felkiált:

– Azt hiszem, hogy megint át akarsz verni!

A doki meglátogatása

A nyugdíjas bácsi elmegy az orvoshoz, és az orvos megkérdezi:

– Hogy érzi magát?

Mire a bácsi:

– Mint a jó bor!

Még érni akarok!

Az orvos mosolyogva válaszol:

– Remélem, nem sokáig!

A kávézó

Az öreg úr minden nap eljár a kávézóba, reggel mindig ugyanazt rendeli.

Az egyik nap a pincér megkérdezi tőle:

– Uram, miért mindig ugyanazt kéri?

Mire a bácsi:

– Hát azért, mert a változásoktól még mindig élni akarok!

A pincér csak bólint, hiszen ez a nyugdíjasos máris kész.

Ezeket láttad már?

/ 5.

Mazsola vagyok, a Bikuci alapítója és főszerkesztője. 2012 óta válogatom és szerkesztem a vicceket, mémeket és rejtvényeket. A célom, hogy a klasszikus és az új poénokból a legjobbakat hozzam el, hogy mindig legyen itt valami, ami megmosolyogtat.

Most ezeket olvassák a legtöbben

Megosztás