Józsi bácsi a kocsma előtt állt, és a felesége megkérdezte tőle:
– Józsi, miért nem jössz haza?
Mire Józsi bácsi:
– Mert nem akarom, hogy ez a sok sör megromoljon!
Miért van a rendőrnek üres zsebe?
A rendőr bemegy a boltba, és kérdi a boltostól:
– Tudna nekem adni egy kiló kenyeret?
A boltos rávágja:
– Hát hogyne, itt van.
– De én nem ám csak úgy kérem, hanem egy táskában kell elhoznom!
A boltos gondolkodik, majd felajánlja:
– Akkor adok egy kiló kenyeret, és egy táskát is, de ne csomagolja el, mert üres zsebe van!
Miért nem tud a bohóc titkot tartani?
A bohóc, aki mindig mosolyt csal az emberek arcára, elhatározza, hogy titkot őriz meg.
Mikor a barátai kérdik tőle:
– Ugye nem mondod el senkinek?
A bohóc azt feleli:
– Hát ez nehéz, mert az orrom örökre elárul!
A kis Nyuszi és a répa
A kis Nyuszi elmegy a boltba répaért.
– Elnézést, tudna nekem adni egy kiló répát?
– kérdezi a boltostól.
– Persze, de miért csak egy kilót akarsz?
– Mert az anyukám mondta, hogy ma csak ennyit szabad ennem, különben répás lesz a pocakom!
Két bocs az erdőben
Két bocs sétál az erdőben, és találkoznak egy rókával.
– Te miért vagy ilyen sötét?
– kérdezi az egyik bocs.
– Mert én az álmok világában járok – feleli a róka.
– Az meg mi?
– Hát, ha te álmodtál volna már rólam, akkor tudnád.
Miért szeret játékos a macska?
Egyszer egy macska kettesével ugrálva sétált a háztetőkön.
Mikor az alatta lévő kutya kérdezni próbálta:
– A macska miért ugrál így?
Az gondolta, talán új játékot játszik, de a macska csak nevetett:
– Csak próbálom megmutatni, hogy a játékunk mostanság nagyon fel van pörögve!
A horgász és a hal
A horgász kint ül a vízparton, amikor egy hal felbukkan.
– Hát te mit keresel itt?
– kérdezi a horgász.
– Épp a vacsorámat keresem!
– feleli a hal.
– Akkor megyek is!
– mondja a horgász, és azonnal bedobja a horgot.
Két vándor a kocsmában
Két vándor belép a kocsmába, és rendelnek egy korsó sört.
Az egyik elővesz egy kártyát és megkérdezi a másikat:
– Te tudsz játékot játszani?
– Persze, tudok!
– válaszolja a vándor.
– Akkor nézd meg, ki tud többet inni az asztalnál!
A tanár és a diák
A tanár megkérdezi a diákot:
– Péter, mondjad, miért nem jöttél iskolába tegnap?
Péter válaszol:
– Mert a kutyánk elvette a házi feladatomat!
Mire a tanár:
– Akkor hol a kutyád?
– Hát ő iskolában van, amíg én hazajöttem!
A pingvin a sarkvidéken
Egy pingvin sétál a sarkvidéken, és egyszer csak megcsúszik a jégen.
Azt mondja magának:
– Miért nem tudom én is azt, mint a fókák?
Közben egy fóka úszik mellett és visszakiabál:
– Mert te vagy a pingvin, és neked csak a vízben szabad csúszkálni!














