Józsi bácsi nagyon kedves ember volt, mindig segített mindenkinek a faluban.
Egyik nap a szomszédasszony, aki nagyon sajnálta, hogy nagyon öreg már, megkérdezte tőle:
– Józsi bácsi, miért nem fekszik le soha pihenni?
Józsi bácsi válaszolt:
– Mert azt mondta az orvos, hogy mindig tartsam magam ébren, amíg az emberek beszélgetnek.
A szomszédasszony csak nézett rá, majd elköszönt.
Alig telt el egy óra, amikor Józsi bácsi a boltba ment.
Ott találkozott az egyik barátjával, és megszólalt:
– Hát, Józsi, jól nézel ki!
Azt mondtad, pihenned kéne!
Józsi bácsi mosolyogva felelt:
– Éppen pihenek, hiszen itt van velem a barátom, nem igaz?
Egyszer egy ember a tengerparton sétált.
Találkozott egy kiskutyával, aki olyan büszkén sétált, akár csak a gazdája.
Az ember megkérdezte:
– Te kis kutya, hát miért vagy olyan boldog?
A kutya válaszolt:
– Mert a gazdám azt mondta, hogy ma már nem kell ugatnom, mert leszokik a cicaszokásokról.
Az ember csodálkozva nézett rá:
– Nem félsz, hogy ez az őszinte mivoltod befolyásolhatja a kutyák viselkedését?
A kutya nevetett:
– Hidd el, van, aki elfelejti az ígéreteit, de mi, kutyák, mindig hazudunk!
Egy fiatalember bement a kávézóba.
Tett egy kört a helyiségben, majd odament a pultoshoz, és azt kérdezte:
– Kérek egy kávét, de csinálja úgy, hogy ne legyen forró!
A pultos válaszolt:
– Hogy csináljam hidegtől forróvá?
A fiatalember mosolyogva mondta:
– Na, ügyes vagy, ha kivedd a tűről, és ott álljon!
Az öreg farmer a felesége sírjára ült.
Körülötte mindenki csodálkozott, hogy mit csinál, de ő csak nézte a tájat.
Egyszer csak megkérdezik tőle:
– Miért nem sírsz?
Az öreg farmer mosolyogva válaszolt:
– Mert ez az életem!
– De hát a feleséged meghalt!
– Igen, tudom, de az élet mindig szép volt, ezért én is mosolygok!
A nagymama a sakktáblán ült, és nézegette a figurákat.
Unokája megkérdezte:
– Nagymama, miért nézed őket ennyire?
A nagymama így felelt:
– Azért, mert ők tudják, hogy mikor kell lépniük, és én sose!
Az unokája nevetve mondta:
– De nagymama, miért nem te?
Erre a nagymama:
– Mert nekem nincs gálám, csak szívem!
A tanár kérdezi a diákokat.
– Ki tudná elmondani, mit csinál a gőzmozdony?
Pista, az ügyes kis diák, felteszi a kezét, és válaszol:
– A gőzmozdony a síneken utazik, és közben füstöl!
A tanár megdicséri:
– Nagyon jó, de elmondanád, hogyan?
Pista komolyan felelt:
– Hát, fújja a füstöt, míg a tűz megpörgeti!
Az öreg szaki elhatározza, hogy elmegy a városba.
Barátja megkérdezte:
– Miért?
Az öreg szaki válaszolt:
– Mert szeretnék végre látni egy igazi buszt!
Barátja rávágta:
– De hát itt van öt is a faluban!
– Igen, de az még nem busz, csak szénhordó!
A kisfiú a nagypapájával a horgásztónál ül.
Kérdezi a nagypapa:
– Fiam, mit szeretnél horgászni?
A kisfiú válaszol:
– Én halat szeretnék, de nagyot!
Erre a nagypapa:
– Azt a legnagyobbakat gyorsan vissza kell dobni!
– Miért?
– Mert akinek nagy a pontya, annak nem áll ellene az áram!
Egy férfi orvoshoz megy, mert fáj a háta.
Az orvos megkérdezi:
– Mi történt?
A férfi magyarázza:
– Hát, egy nagy súlyt emeltem, és azóta fáj.
Az orvos azt válaszolja:
– Nem szabadna, hogy ezt csináld!
Kapsz gyógyszert, ami segít!
A férfi látszólag megkönnyebbül, és mondja:
– De miért éppen nekem?
Az öreg ember fát vág az erdőben.
Egyszer csak odajön hozzá egy fiatalember, és megkérdezi:
– Miért vágod így a fákat?
Az öreg ember azt feleli:
– Mert mindig is ezt csináltam, és tudom, hogy miért!
A fiatalember nevetve válaszol:
– De látod, a fák tökéletesek, és megérdemelnének egy esélyt!














