Viccek

Vicc: Józsi bácsi, miért nem fekszik le soha pihenni?…

Józsi bácsi nagyon kedves ember volt, mindig segített mindenkinek a faluban.

Egyik nap a szomszédasszony, aki nagyon sajnálta, hogy nagyon öreg már, megkérdezte tőle:

– Józsi bácsi, miért nem fekszik le soha pihenni?

Józsi bácsi válaszolt:

– Mert azt mondta az orvos, hogy mindig tartsam magam ébren, amíg az emberek beszélgetnek.

A szomszédasszony csak nézett rá, majd elköszönt.

Alig telt el egy óra, amikor Józsi bácsi a boltba ment.

Ott találkozott az egyik barátjával, és megszólalt:

– Hát, Józsi, jól nézel ki!

Azt mondtad, pihenned kéne!

Józsi bácsi mosolyogva felelt:

– Éppen pihenek, hiszen itt van velem a barátom, nem igaz?

Egyszer egy ember a tengerparton sétált.

Találkozott egy kiskutyával, aki olyan büszkén sétált, akár csak a gazdája.

Az ember megkérdezte:

– Te kis kutya, hát miért vagy olyan boldog?

A kutya válaszolt:

– Mert a gazdám azt mondta, hogy ma már nem kell ugatnom, mert leszokik a cicaszokásokról.

Az ember csodálkozva nézett rá:

– Nem félsz, hogy ez az őszinte mivoltod befolyásolhatja a kutyák viselkedését?

A kutya nevetett:

– Hidd el, van, aki elfelejti az ígéreteit, de mi, kutyák, mindig hazudunk!

Egy fiatalember bement a kávézóba.

Tett egy kört a helyiségben, majd odament a pultoshoz, és azt kérdezte:

– Kérek egy kávét, de csinálja úgy, hogy ne legyen forró!

A pultos válaszolt:

– Hogy csináljam hidegtől forróvá?

A fiatalember mosolyogva mondta:

– Na, ügyes vagy, ha kivedd a tűről, és ott álljon!

Az öreg farmer a felesége sírjára ült.

Körülötte mindenki csodálkozott, hogy mit csinál, de ő csak nézte a tájat.

Egyszer csak megkérdezik tőle:

– Miért nem sírsz?

Az öreg farmer mosolyogva válaszolt:

– Mert ez az életem!

– De hát a feleséged meghalt!

– Igen, tudom, de az élet mindig szép volt, ezért én is mosolygok!

A nagymama a sakktáblán ült, és nézegette a figurákat.

Unokája megkérdezte:

– Nagymama, miért nézed őket ennyire?

A nagymama így felelt:

– Azért, mert ők tudják, hogy mikor kell lépniük, és én sose!

Az unokája nevetve mondta:

– De nagymama, miért nem te?

Erre a nagymama:

– Mert nekem nincs gálám, csak szívem!

A tanár kérdezi a diákokat.

– Ki tudná elmondani, mit csinál a gőzmozdony?

Pista, az ügyes kis diák, felteszi a kezét, és válaszol:

– A gőzmozdony a síneken utazik, és közben füstöl!

A tanár megdicséri:

– Nagyon jó, de elmondanád, hogyan?

Pista komolyan felelt:

– Hát, fújja a füstöt, míg a tűz megpörgeti!

Az öreg szaki elhatározza, hogy elmegy a városba.

Barátja megkérdezte:

– Miért?

Az öreg szaki válaszolt:

– Mert szeretnék végre látni egy igazi buszt!

Barátja rávágta:

– De hát itt van öt is a faluban!

– Igen, de az még nem busz, csak szénhordó!

A kisfiú a nagypapájával a horgásztónál ül.

Kérdezi a nagypapa:

– Fiam, mit szeretnél horgászni?

A kisfiú válaszol:

– Én halat szeretnék, de nagyot!

Erre a nagypapa:

– Azt a legnagyobbakat gyorsan vissza kell dobni!

– Miért?

– Mert akinek nagy a pontya, annak nem áll ellene az áram!

Egy férfi orvoshoz megy, mert fáj a háta.

Az orvos megkérdezi:

– Mi történt?

A férfi magyarázza:

– Hát, egy nagy súlyt emeltem, és azóta fáj.

Az orvos azt válaszolja:

– Nem szabadna, hogy ezt csináld!

Kapsz gyógyszert, ami segít!

A férfi látszólag megkönnyebbül, és mondja:

– De miért éppen nekem?

Az öreg ember fát vág az erdőben.

Egyszer csak odajön hozzá egy fiatalember, és megkérdezi:

– Miért vágod így a fákat?

Az öreg ember azt feleli:

– Mert mindig is ezt csináltam, és tudom, hogy miért!

A fiatalember nevetve válaszol:

– De látod, a fák tökéletesek, és megérdemelnének egy esélyt!

Ezeket láttad már?

/ 5.

Mazsola vagyok, a Bikuci alapítója és főszerkesztője. 2012 óta válogatom és szerkesztem a vicceket, mémeket és rejtvényeket. A célom, hogy a klasszikus és az új poénokból a legjobbakat hozzam el, hogy mindig legyen itt valami, ami megmosolyogtat.

Most ezeket olvassák a legtöbben

Megosztás