Móricka bemegy az iskolába, és nagyon boldog.
A tanár megkérdezi tőle:
– Miért vagy olyan boldog, Móricka?
– Mert anyu azt mondta, hogy nyugdíjba megy!
– Na és mit fogtok csinálni, ha nyugdíjba megy?
– Hát, azt mondta, hogy mostantól ő fog otthon dolgozni, és apu meg pihenhet!
H2:
A tanár megkérdezi a gyerekeket:
– Ki tud elmondani egy példát arra, hogy egy cselekedet következménye milyen következményeket vonhat maga után?
Ervin jelentkezik:
– Tegnap este a nagymamám elment a boltba, és hozott nekünk egy csomó édességet.
– Szép példa, Ervin!
De miért kérdezed?
– Mert a következmények a következmények…
– Milyen következmény?
– Hát, az édesség után már nem kapott nyugdíjat egy évig!
H2:
A Feri bácsi meg a Jóska beszélgetnek a kocsmában.
Feri bácsi:
– Figyelj, Jóska, te miért nem mész el nyugdíjba?
Jóska:
– Mert az unokáimnak olyan sok gyógyszerre van szükségük, hogy még dolgoznom kell az unokák gyógyszerére!
Feri:
– Megértem, de ha nyugdíjas lennél, több időd lenne az unokáidra!
Jóska:
– Az igaz, de segítened kell nekik a leckében, és akkor megint dolgoznom kell!
H2:
Két nyugdíjas nő ül a padon, és beszélgetnek.
Az egyik mondja:
– Te, kedvesem, az unokáim annyira ügyesek, hogy már nem tudom, mit tehetnék értük.
A másik:
– Ne feledd, hogy az nyugdíjas, aki már csak hazai terméket vásárol!
Első:
– Jaj, kedvesem, nekem az unokáim külföldi nyaralásokat szerveznek, még mindig tartsak nyugdíjat!
H2:
Tímea mesél a barátnőjének.
– Képzeld, megkérdeztem a főnökömet, mikor mehetek végre nyugdíjba, és azt válaszolta:
– Hát még nagyon sok idő van hátra, Tímea, az ősz hajaddal majd még dolgoznod kell.
– Én meg mondtam, hogy hát nem én akartam így, inkább kivenni a szabadnapokat!
H2:
Pista bácsi a postán áll a sorban, és hallgatózik.
Egyszer csak megszólal:
– Hát, kérem szépen, én már a nyugdíjba készülök, de mit írjak a kérelmemben?
A posta dolgozója kicsit elgondolkodik, majd válaszol:
– Írja be, hogy az unokái miatt!
Pista:
– De az unokáim felnőttek!
Postás:
– Na, akkor az unokái jövője miatt!
H2:
Két barát beszélget a nyugdíjról.
Az egyik mondja:
– Te, Zoli, alig várom, hogy nyugdíjas legyek, és végre utazhassak!
Zoli:
– Jól van, de te nem szeretsz repülni…
– Dehogyisnem, csak várok a nyugdíjamra!
Zoli:
– Akkor majd gyalogolni fogsz az unokákkal!
H2:
A tanár a diákokat kérdezi:
– Ki tudja megmondani, mi a nyugdíj?
Móricka jelentkezik:
– Igen, tanár úr!
Az a dolog, amikor az emberek kiderítik, miért nem tudják megvenni, amit akarnak.
– De Móricka, ez nem igaz!
– Hát nem?
Akkor mi a nyugdíj?
H2:
A nyugdíjas nénik beszélgetnek a parkban.
Az egyik mondja:
– Tudod mit, már meguntam, hogy hazajövök a kötelező sétámból.
A másik kérdezi:
– Hát mit csináljunk?
– Hát, lenne egy ötletem!
Ha összeállnánk, és minden nap csinálnánk egy nagyot a téren.
– Az jó lenne, de miért?
– Hát, mert úgy a felnőttek is mindig rohangálnak munka után, lesz közönség!
H2:
A nagypapa mesél a kisunokájának.
– Tudod, fiam, régen, amikor fiatal voltam, nem volt egy ilyen “nyugdíjas” kategória.
– És mit csináltál?
– Hát dolgoztam, mint te most, de sosem gondoltam, hogy eljön majd az idő, amikor nem kell!
– És most mit csinálsz, nagypapa?
– Hát, most várom, hogy végre megérkezzen az új szomszéd, és elkezdje felnőni az unokákat!














