Móricka viccekViccek

Vicc: Móricka bemegy az iskolába, és nagyon boldog. A tanár megkérdezi tőle: …

Móricka bemegy az iskolába, és nagyon boldog.

A tanár megkérdezi tőle:

– Miért vagy olyan boldog, Móricka?

– Mert anyu azt mondta, hogy nyugdíjba megy!

– Na és mit fogtok csinálni, ha nyugdíjba megy?

– Hát, azt mondta, hogy mostantól ő fog otthon dolgozni, és apu meg pihenhet!

H2:

A tanár megkérdezi a gyerekeket:

– Ki tud elmondani egy példát arra, hogy egy cselekedet következménye milyen következményeket vonhat maga után?

Ervin jelentkezik:

– Tegnap este a nagymamám elment a boltba, és hozott nekünk egy csomó édességet.

– Szép példa, Ervin!

De miért kérdezed?

– Mert a következmények a következmények…

– Milyen következmény?

– Hát, az édesség után már nem kapott nyugdíjat egy évig!

H2:

A Feri bácsi meg a Jóska beszélgetnek a kocsmában.

Feri bácsi:

– Figyelj, Jóska, te miért nem mész el nyugdíjba?

Jóska:

– Mert az unokáimnak olyan sok gyógyszerre van szükségük, hogy még dolgoznom kell az unokák gyógyszerére!

Feri:

– Megértem, de ha nyugdíjas lennél, több időd lenne az unokáidra!

Jóska:

– Az igaz, de segítened kell nekik a leckében, és akkor megint dolgoznom kell!

H2:

Két nyugdíjas nő ül a padon, és beszélgetnek.

Az egyik mondja:

– Te, kedvesem, az unokáim annyira ügyesek, hogy már nem tudom, mit tehetnék értük.

A másik:

– Ne feledd, hogy az nyugdíjas, aki már csak hazai terméket vásárol!

Első:

– Jaj, kedvesem, nekem az unokáim külföldi nyaralásokat szerveznek, még mindig tartsak nyugdíjat!

H2:

Tímea mesél a barátnőjének.

– Képzeld, megkérdeztem a főnökömet, mikor mehetek végre nyugdíjba, és azt válaszolta:

– Hát még nagyon sok idő van hátra, Tímea, az ősz hajaddal majd még dolgoznod kell.

– Én meg mondtam, hogy hát nem én akartam így, inkább kivenni a szabadnapokat!

H2:

Pista bácsi a postán áll a sorban, és hallgatózik.

Egyszer csak megszólal:

– Hát, kérem szépen, én már a nyugdíjba készülök, de mit írjak a kérelmemben?

A posta dolgozója kicsit elgondolkodik, majd válaszol:

– Írja be, hogy az unokái miatt!

Pista:

– De az unokáim felnőttek!

Postás:

– Na, akkor az unokái jövője miatt!

H2:

Két barát beszélget a nyugdíjról.

Az egyik mondja:

– Te, Zoli, alig várom, hogy nyugdíjas legyek, és végre utazhassak!

Zoli:

– Jól van, de te nem szeretsz repülni…

– Dehogyisnem, csak várok a nyugdíjamra!

Zoli:

– Akkor majd gyalogolni fogsz az unokákkal!

H2:

A tanár a diákokat kérdezi:

– Ki tudja megmondani, mi a nyugdíj?

Móricka jelentkezik:

– Igen, tanár úr!

Az a dolog, amikor az emberek kiderítik, miért nem tudják megvenni, amit akarnak.

– De Móricka, ez nem igaz!

– Hát nem?

Akkor mi a nyugdíj?

H2:

A nyugdíjas nénik beszélgetnek a parkban.

Az egyik mondja:

– Tudod mit, már meguntam, hogy hazajövök a kötelező sétámból.

A másik kérdezi:

– Hát mit csináljunk?

– Hát, lenne egy ötletem!

Ha összeállnánk, és minden nap csinálnánk egy nagyot a téren.

– Az jó lenne, de miért?

– Hát, mert úgy a felnőttek is mindig rohangálnak munka után, lesz közönség!

H2:

A nagypapa mesél a kisunokájának.

– Tudod, fiam, régen, amikor fiatal voltam, nem volt egy ilyen “nyugdíjas” kategória.

– És mit csináltál?

– Hát dolgoztam, mint te most, de sosem gondoltam, hogy eljön majd az idő, amikor nem kell!

– És most mit csinálsz, nagypapa?

– Hát, most várom, hogy végre megérkezzen az új szomszéd, és elkezdje felnőni az unokákat!

Ezeket láttad már?

/ 5.

Mazsola vagyok, a Bikuci alapítója és főszerkesztője. 2012 óta válogatom és szerkesztem a vicceket, mémeket és rejtvényeket. A célom, hogy a klasszikus és az új poénokból a legjobbakat hozzam el, hogy mindig legyen itt valami, ami megmosolyogtat.

Most ezeket olvassák a legtöbben

Vicc: Lány mondja a fiúnak – …

Lány a fiúnak: – Te Pista kérlek, vedd le a m€llt@rtóm! – Rendben. – Te Pista kérlek, vedd le a bvgyim! – Rendben. – Te Pista, ha még egyszer az én f€hérn€műimet hordod,…

dec 15, 2024
47k
Megosztás