BelföldÉletmódHírekKülföld

Ezt nem fogod elhinni: Olyan számot húztak ki ami nem is létezik – videón a botrányt

Bulgáriában szürreális jelenetek zajlottak le a televízióban közvetített lottósorsolás során.

Az „5 a 35-ből” játékban ugyanis olyan számot húztak ki, amelynek elvileg nem is szabadott volna a sorsológolyók között lennie.

A sorsolás utolsó, ötödik számaként a 41-es jelent meg – csakhogy a játék szabályai szerint a legnagyobb húzható szám a 35-ös.

A technikai hibára rögtön fény derült, a botrányról készült felvétel pedig villámgyorsan elterjedt az interneten.

A műsorvezető, Dejan Szlavcsev döbbenten állt az eset előtt, az élő adást követően pedig azonnal újrasorsolták a számokat.

A szervezők szerint egy másik játékgolyó-készletet helyeztek a gépbe, emiatt kerülhetett be a hibás, 41-es szám is.

A botrány nyomán a sportminisztérium vizsgálatot rendelt el, melyben több állami szerv is részt vesz. A felelősöket elbocsátják, a cég honlapja pedig az incidens után órákra elérhetetlenné vált. A bolgár kormány szigorúbb ellenőrzést ígér a jövőre nézve.

Ezeket láttad már?

Olyan történeteket és gondolatokat osztok meg, amelyek lekötik az olvasót, elgondolkodtatnak, vagy éppen kikapcsolódást nyújtanak. Fontos számomra, hogy minden cikk hiteles, lényegre törő és élvezetes legyen.

Most ezeket olvassák a legtöbben

Megosztás