Az öregember elhatározza, hogy elmegy orvoshoz, mert nagyon megfájdult a lába.
Az orvos megvizsgálja, és azt mondja:
– Kedves, öreg barátom, Önnek mindkét lába el van törve!
– Na, ez hülyeség!
Régóta fáj a bal lábam, de a jobb lábam az mindig jól bírta!
Az orvos értetlenül néz, majd megkérdezi:
– De hát miért hozta el a másikat?
– Mert a bal lábam meg egy kicsit fáj, és azt hittem, a jobb tán segítene.
A tanárnő megkérdezi a gyerekeket a mesekönyvről
A tanárnő a nyári szünet után megkérdezi a gyerekeket:
– Ki olvasta el a mesekönyvet, amit nyáron adtam?
Erre Pistike jelentkezik:
– Én, tanárnéni, de a végén elkéstem a hős megmentésével!
A tanárnő megdöbben:
– Hogyhogy elkéstél?
– Hát azt írták, hogy “és ők éltek, míg meg nem haltak.”
Az orvos és a beteg
Bemegy a beteg az orvoshoz:
– Doktor úr, fáj a hasam!
– Hol pontosan?
– Itt, meg itt is.
– Kérlek, mutasd meg, hol fáj.
A beteg mutat, az orvos tapogat.
– Hát ez igazán különös.
Mit ettél a múlt héten?
– Krumplit, zöldséget, meg egy kis húst.
– Igen, de mit az előtt?
– Hát azt hiszem egy kis kockajéget, de az nem szokott fájni…
A szomszédok vitája
Két szomszéd vitatkozik a kerítésnél:
– Te, Péter, ez a kerítés csak azért áll, hogy elválasszon minket!
– De hát a kerítés mindig is itt volt – válaszol Péter.
– Igen, de most már tényleg nagyon ellenzem!
Péter elgondolkodik, aztán:
– Oké, elhúzom, de fogd a másik felét!
A rendőr és a részeg
A rendőr megállít egy részeg embert:
– Hová megy ilyen későn?
– Én?
Én a bűntény helyéhez megyek!
– A bűntény helyéhez?
– Igen, ott akartam inni egy sört, hogy emlékezni tudjak, honnan is jöttem!
Az öreg diák
Az öreg diák meglátogatja a tanárját, akivel még évekkel ezelőtt tanult:
– Tanár úr, emlékszik rám?
– Persze!
Te voltál az, aki meg tudta oldani a legnehezebb feladatokat, de soha nem tanultál!
– Igen, de láton, merre állok most?
– Hát sajnos a suliból elbocsátottak.
– Na de most már zsebre dolgozom, és ez sokkal jobb!
Akatonák beszélgetnek
Két katona beszélget, mikor az egyik megkérdezi:
– Te, Jani, mit csinálnánk, ha egy sapka leesne a fáról?
– Hát, felmásznánk érte!
– De ha az sapkán a mi nevünk van?
– Akkor nem megyünk fel, inkább figyeljük, a többiek mit mondanak!
A kisfiú és az állatkert
A kisfiú először megy az állatkertbe.
Minden dolgot nézőbe megjegyzi; a majmok után sír.
Az apukája megkérdezi:
– Miért sírsz, fiam?
– Mert ők annyira szabadok, és én csak nézni tudom őket!
Az apuka megöleli:
– Drágám, majd mi is megyünk játszani veled…
A barátnők beszélgetnek
Két barátnő beszélget a kávézóban:
– Hallottad, hogy a Péter elment a Balatonra?
– Igen, de miért épp oda?
– Hát mert ő sem tud úszni, és amúgy is nem tudja a térképét olvasni!
– Ja, akkor biztos élvezi a feszültséget!














