Egyszer a nyugdíjasok klubjában elhatározzák, hogy kirándulnak.
Mivel a klub elnöke elég szervezett, kitalálja, hogy mindenki hozzon magával egy valamit, ami a kirándulás során jó hasznát veszik.
Az utolsó pillanatban mégis elfeledkezik erről, és csak a pénztárcáját hozza magával.
Amikor a buszhoz érnek, látja, hogy mindenki hozott valamit.
Van, aki napernyőt, van, aki piknikkosarat, sokan hoztak finom falatokat is.
Az elnök aggodalmasan néz körül, és úgy dönt, megpróbálja menteni a helyzetet.
Így megszólít egy idős hölgyet, aki egy hatalmas tálcát cipel.
– Te jó ég, ez meg micsoda?
– Hát, én mákos gubát hoztam – válaszolja az öregasszony.
– Mákos gubát?
– kérdi az elnök.
– De hát azt soha nem tudjuk megenni, hiszen nem is hoztál hozzá villákat!
– Villát?
– néz rá az öregasszony, mint aki most hallja először.
– Ugyan már, fiam!
Nyugdíjasok vagyunk, nem fogunk már villát használni!
Csak úgy eszünk, ahogy jön!
—
Az állatorvos és a kutya
Egy állatorvos rendelőjébe belép egy férfi a kutyájával.
Az állatorvos megvizsgálja a kutyát, majd azt mondja a gazdájának:
– A kutyája megfázott, adj neki napi háromszor egy fájdalomcsillapítót.
A férfi megkérdezi:
– És mikor fog ez elmúlni?
Az állatorvos válaszol:
– Hát, ha szerencséje van, két-három nap múlva.
– És ha nem?
– Akkor hozzá kell szoknia a fájdalomhoz.
A repülőtérnél
Két barát a repülőtérnél várakozik a gépre, és az egyik azt mondja:
– Figyelj, én hallottam, hogy a repülőgépek tulajdonképpen a földön repülnek, csak a felhők felett vannak.
A másik erre azt válaszolja:
– Jaj, te buta!
Minek emelnék fel a gépet egyáltalán?
Úgysem tudnak úszni!
Az orvos és a beteg
Egy beteg bemegy az orvoshoz, és panaszt tesz:
– Doktor úr, mindjárt elmegy az eszem!
Változó kedvem van, néha boldog vagyok, néha szomorú!
Az orvos azt válaszolja:
– Nos, ez természetes.
De hogy biztosan tudjuk, kérlek, írd le a napjaidat, és meglátjuk, mi a baj.
A beteg beleegyezik, majd egy hónap múlva visszatér.
– Nos, miért változik a kedved?
– kérdi az orvos.
– Profán, hogy a betegségem valójában a nőkről szól!
Biztosan csaltam, mikor azt mondtam, hogy bezártam őket!
A vándor és a szamár
Egy vándor úton volt, és úgy döntött, hogy megkérdi az embereket, merre van a város.
Elérkezik egy paraszthoz, akinek szamáron ül.
– Tudja, hol van a legközelebbi város?
– kérdezi.
A paraszt elmosolyodik:
– Miért nem ülsz föl a szamaramra?
– Válaszolja a vándor:
– Éppen a legutóbbi városban szereztem magamnak egy állást, de úgy hallottam, hogy soha nem fogok ott bírni, ahol a szamár int!
Futballmeccs
Két kispesti fociszurkoló a meccs szünetében arról beszélget, hogy ki legyen a csapat új edzője.
Az egyik azt mondja:
– Szerintem, ha egy kicsit elgondolkodnánk, talán többet is elérhetnénk.
– Hiszen a mostani helyzet tökéletes, már bele is törődtünk – válaszolja a másik.
– Honnan tudnánk, milyen, amikor nyerünk?
A születésnap
Egy férfi elhatározza, hogy meglepi a feleségét a születésnapján.
Kinéz a boltba, de nem tudja, mit vegyen.
Végül rábukkan egy gyönyörű ékszerre.
Boldogan hazaviszi, ráadásul nem is akármilyen meglepetést tervez!
Amikor a felesége hazajön, mondja neki:
– Képzeld el, mi csináltam!
Szóval, mit gondolsz, mit kaptál születésnapodra?
A felesége mosolyogva válaszol:
– Nem tudom, de amikor ledöbbensz, nem vagyok benne biztos, hogy mindent megértek!
A szobafamília
Új lakásba költözik egy család, de egy kis idő elteltével úgy érzik, valami nem stimmel.
Rájönnek, hogy a szomszédok közül senki sem látogatta őket.
Annyira megbántódnak, hogy egy este összeülnek, és megbeszélik, mit csináljanak.
Az anya azt mondja:
– Lehet, hogy valami különös dolgot kéne csinálnunk!
Másnap kézműveskednek, készítenek egy hatalmas, vidám üdvözlő táblát a szomszédos háznak.
Mindenki vigyorog, végre jön a látogató!
A foci és az orvos
Az orvos és a mérkőzés szünetében üvegből nézik a meccset az öltözőjükből.
Az orvos megjegyzi:
– Ne feledd srácok, a foci nem csak a győzelemről szól.
A fickók mosolyognak, de nem értik.
Mindenki hallja a szurkolókat, akik kiabálnak:
– Ki a legjobb!
Az orvos folytatja:
– Nincs szó, amit elhinnénk, az egész nap elmegy!
A horgász
Egy horgász ül a vízparton.
Várja, hogy megfogjon valami nagy halat.
Már jó ideje ül, amikor észreveszi, hogy egy másik horgász közelít felé.
Az új jövevény megkérdezi:
– Mit fogtál eddig?
A horgász azt feleli:
– Hát, elsősorban idegesítő kis halakat!
Az új horgász úgy gondolja, hogy beszélgethetne a másikkal, mivel a halak nincsenek jókedvükben.
Közben olyan sokat beszéltek, hogy a nap végére már barátok lettek.














