Viccek

Vicc: Egy idős bácsi ül a parkban, és nézi a fiatalokat, akik futkároznak…

Egy idős bácsi ül a parkban, és nézi a fiatalokat, akik futkároznak.

Egyszer csak odamegy hozzá egy fiatal srác, és megkérdezi:

– Bácsi, hát ön mit csinál itt az árnyékban?

Az öreg így válaszol:

– Hát tudod, fiam, régen én is futkároztam, de most már inkább figyelem, hogy az idősebbek mit csinálnak.

Erre a srác nevetve mondja:

– Ne bántsa a kicsit, bácsi, inkább kihúzta magát, ahogy szépen néz ki!

Az öreg ezt hallva csak mosolyog, és azt mondja:

– Igen, de az idő csak pörgeti a szünidőt!

Az orvosnál

Egyszer egy ember bemegy az orvoshoz, mert nagyon fáj a háta.

Az orvos megvizsgálja, és azt mondja:

– Azt hiszem, mozgásban kellene lennie többet.

Próbáljon meg úszni!

– Igen, de nem tudok úszni!

– Hát akkor tanuljon meg!

– Rendben, de három hónap múlva jövök vissza, ha meg tudom csinálni!

Három hónap múlva az ember visszajön, és megkérdezi tőle az orvos:

– Na, megtanult úszni?

– Igen, de most máshol fáj!

– Hol?

– A vízben, mert nem tudok kijönni!

Az új szomszéd

Költözik a falu új lakója, és a szomszédok köszönteni szeretnék.

Az egyik szomszéd elmegy hozzá, és bemutatkozik:

– Szervusz, én vagyok a Pista, a szomszédod.

– Szia, örvendek!

Én meg Zoltán vagyok – mondja az új lakó.

– Honnan jöttél?

– kérdi Pista.

– A fővárosból.

– Aha, tehát nagy városban laktál!

Zoltán megfelel:

– Igen, de vágyom a falusi életre.

Legalább itt csend van.

Pista ekkor felmosolyog:

– Hát, remélem, hogy megszokod a falu hangját is, mert nálunk este 11-kor a tehén ordít!

A boltban

Egyszer egy idős bácsi belép a boltba, és kér egy kiló kenyeret.

A boltban dolgozó fiatal lány azt mondja:

– Sajnos elfogyott, de tud jenni helyette péksüteményt!

– Nem, nem, nekem kenyér kell!

– mondja az öreg.

A lány próbálkozik:

– Hát, van ferss zsemle!

– Zsemle?

Én littam, nem ittam!

A lány elmosolyodik, és azt mondja:

– Jó, de ha nem keresi olcsóbb árut…

– Olcsóbb?

Mivel tud javasolni, hogy elfelejtsem a kenyeret?

Fecske nem jön

Két öregúr beszélget a parkban.

– Te tudod, miért nem jönnek már a fecskék tavasszal?

– Azt hallottam, hogy elmentek nyaralni, és nem tudtak visszajönni!

– Hát, ha nekik is ennyire tetszik a nyaralás, akkor hamarosan megérkeznek a fák!

– Vagy nem is jönnek, és mivel felnőttek a gyerekek, inkább pihennek!

– Akkor azt hiszem, nálad láttam a fészküket!

Ugorj ide!

Az életvidám öreg bácsi úgy gondolta, hogy itt az ideje, hogy megpróbálja ugrani egy kis bungee jumpingot.

– Mennyire biztonságos ez?

– kérdezi.

– Tökéletesen, minden rendben lesz!

– válaszolja a munkás.

Az öreg beállt a szélén, és az egyik fiatal srác odakérdez:

– Nem fél bácsi?

– Minek féljek?

Ha leugrom, és nem jövök vissza, akkor csak pihenek egy kicsit!

Képzés

Egy öreg bácsi a városban ingyenes számítógépes tanfolyamot kezdett, és annyira lelkes volt, hogy mindenkit meg akart tanítani, akit csak tudott.

Egyszer az unokái is elmentek megnézni, hogyan halad.

Az egyik kisfiú megkérdezi:

– Papa, ez mit csinál?

– Ez a számítógép, fiam!

– feleli.

– De mit csinál?

– kérdezi tovább.

– Használni kell!

– Miért nem úszik, mint a pápaszem?

– Mert ez nem víz, hanem programozás!

– Csak azt nem értem, miért nem fedezték fel eleget?

A vonaton

Az öreg bácsi ül a vonaton, és megjelenik mellette egy fiatal lány.

A lány néző észreveszi, hogy az öreg bácsi kérkedő módon a papírján sétál.

– Bácsi, mit csinál?

– kérdezi.

– Én csak a vonat menetrendjét ellenőrzöm, hogy időben érjek.

– Hát nem lesz késlekedés?

– Ki tudja, már nem bízom sehol!

– Miért nem tapasztalja meg az élet szépségeit?

Van tudnivaló!

– Hát többször utazom én, mint a hobbim…

Nem akartátok bemutatni?

A falu öregje beszélget a szomszédasszonnyal, és egyszercsak megkérdezi:

– Te, Piri, miért nem mutattad be a fiadat a lányoknak?

– Mert a kölyök nem vagyok öreg ember!

– Akkor miért nem válaszoltál végre?

Piri megkérdi:

– Hát, mit mondott, hogy kapcsolatban áll?

Nézd, kisasszony, inkább csevegj az unokáiddal, míg ők fiatalabbak!

Ezeket láttad már?

/ 5.

Mazsola vagyok, a Bikuci alapítója és főszerkesztője. 2012 óta válogatom és szerkesztem a vicceket, mémeket és rejtvényeket. A célom, hogy a klasszikus és az új poénokból a legjobbakat hozzam el, hogy mindig legyen itt valami, ami megmosolyogtat.

Most ezeket olvassák a legtöbben

Vicc: Télapó a szokásos éjjeli…

Télapó a szokásos éjjeli csomagosztogatása közben leereszkedik az egyik kéményen.A ház úrnője a kandallóval szemben, anyaszült meztelenül és terpeszben azigazak álmát alussza.A…

máj 19, 2025
25
Megosztás