Egy idős bácsi ül a parkban, és nézi a fiatalokat, akik futkároznak.
Egyszer csak odamegy hozzá egy fiatal srác, és megkérdezi:
– Bácsi, hát ön mit csinál itt az árnyékban?
Az öreg így válaszol:
– Hát tudod, fiam, régen én is futkároztam, de most már inkább figyelem, hogy az idősebbek mit csinálnak.
Erre a srác nevetve mondja:
– Ne bántsa a kicsit, bácsi, inkább kihúzta magát, ahogy szépen néz ki!
Az öreg ezt hallva csak mosolyog, és azt mondja:
– Igen, de az idő csak pörgeti a szünidőt!
Az orvosnál
Egyszer egy ember bemegy az orvoshoz, mert nagyon fáj a háta.
Az orvos megvizsgálja, és azt mondja:
– Azt hiszem, mozgásban kellene lennie többet.
Próbáljon meg úszni!
– Igen, de nem tudok úszni!
– Hát akkor tanuljon meg!
– Rendben, de három hónap múlva jövök vissza, ha meg tudom csinálni!
Három hónap múlva az ember visszajön, és megkérdezi tőle az orvos:
– Na, megtanult úszni?
– Igen, de most máshol fáj!
– Hol?
– A vízben, mert nem tudok kijönni!
Az új szomszéd
Költözik a falu új lakója, és a szomszédok köszönteni szeretnék.
Az egyik szomszéd elmegy hozzá, és bemutatkozik:
– Szervusz, én vagyok a Pista, a szomszédod.
– Szia, örvendek!
Én meg Zoltán vagyok – mondja az új lakó.
– Honnan jöttél?
– kérdi Pista.
– A fővárosból.
– Aha, tehát nagy városban laktál!
Zoltán megfelel:
– Igen, de vágyom a falusi életre.
Legalább itt csend van.
Pista ekkor felmosolyog:
– Hát, remélem, hogy megszokod a falu hangját is, mert nálunk este 11-kor a tehén ordít!
A boltban
Egyszer egy idős bácsi belép a boltba, és kér egy kiló kenyeret.
A boltban dolgozó fiatal lány azt mondja:
– Sajnos elfogyott, de tud jenni helyette péksüteményt!
– Nem, nem, nekem kenyér kell!
– mondja az öreg.
A lány próbálkozik:
– Hát, van ferss zsemle!
– Zsemle?
Én littam, nem ittam!
A lány elmosolyodik, és azt mondja:
– Jó, de ha nem keresi olcsóbb árut…
– Olcsóbb?
Mivel tud javasolni, hogy elfelejtsem a kenyeret?
Fecske nem jön
Két öregúr beszélget a parkban.
– Te tudod, miért nem jönnek már a fecskék tavasszal?
– Azt hallottam, hogy elmentek nyaralni, és nem tudtak visszajönni!
– Hát, ha nekik is ennyire tetszik a nyaralás, akkor hamarosan megérkeznek a fák!
– Vagy nem is jönnek, és mivel felnőttek a gyerekek, inkább pihennek!
– Akkor azt hiszem, nálad láttam a fészküket!
Ugorj ide!
Az életvidám öreg bácsi úgy gondolta, hogy itt az ideje, hogy megpróbálja ugrani egy kis bungee jumpingot.
– Mennyire biztonságos ez?
– kérdezi.
– Tökéletesen, minden rendben lesz!
– válaszolja a munkás.
Az öreg beállt a szélén, és az egyik fiatal srác odakérdez:
– Nem fél bácsi?
– Minek féljek?
Ha leugrom, és nem jövök vissza, akkor csak pihenek egy kicsit!
Képzés
Egy öreg bácsi a városban ingyenes számítógépes tanfolyamot kezdett, és annyira lelkes volt, hogy mindenkit meg akart tanítani, akit csak tudott.
Egyszer az unokái is elmentek megnézni, hogyan halad.
Az egyik kisfiú megkérdezi:
– Papa, ez mit csinál?
– Ez a számítógép, fiam!
– feleli.
– De mit csinál?
– kérdezi tovább.
– Használni kell!
– Miért nem úszik, mint a pápaszem?
– Mert ez nem víz, hanem programozás!
– Csak azt nem értem, miért nem fedezték fel eleget?
A vonaton
Az öreg bácsi ül a vonaton, és megjelenik mellette egy fiatal lány.
A lány néző észreveszi, hogy az öreg bácsi kérkedő módon a papírján sétál.
– Bácsi, mit csinál?
– kérdezi.
– Én csak a vonat menetrendjét ellenőrzöm, hogy időben érjek.
– Hát nem lesz késlekedés?
– Ki tudja, már nem bízom sehol!
– Miért nem tapasztalja meg az élet szépségeit?
Van tudnivaló!
– Hát többször utazom én, mint a hobbim…
Nem akartátok bemutatni?
A falu öregje beszélget a szomszédasszonnyal, és egyszercsak megkérdezi:
– Te, Piri, miért nem mutattad be a fiadat a lányoknak?
– Mert a kölyök nem vagyok öreg ember!
– Akkor miért nem válaszoltál végre?
Piri megkérdi:
– Hát, mit mondott, hogy kapcsolatban áll?
Nézd, kisasszony, inkább csevegj az unokáiddal, míg ők fiatalabbak!













