Egy öregember elhatározza, hogy megnézi, van-e még esélye a szerelmi életben.
Elmegy a város főterére, leül egy padra, és elkezdi magát nézegetni.
Arra jön egy fiatal lány, meglátja az öregurat, és gúnyosan megkérdezi:
– Ejnye, nagypapa, mit csinálsz itt egyedül?
Az öregember kedvesen válaszol:
– Hát, fiatal hölgyem, azt a cél tűztem ki, hogy hátha találkozom valakivel, aki felkeltette az érdeklődésemet.
– És eddig?
– kérdezi a lány nevetve.
– Hát én már nem remélek, de minden esetre, ha találkozom egy olyan lánnyal, aki ennyire megörvendeztetett, akkor talán ismét megpróbálkozom!
Az öreg és a szatír
Egy öregember sétál a falu mellett, amikor egy szatír hirtelen elé ugrik, és elkezd táncolni.
Az öreg megkérdezi:
– Miért táncolsz, fiam?
A szatír válaszol:
– Mert boldog vagyok!
Az öreg elmosolyodik, és azt mondja:
– Akkor én is táncolok!
De miért vagy boldog?
– Mert ma már ettem!
– Hát ez tényleg jó ok!
Én is táncolni fogok, ha adsz a kenyeredből!
A mester és a tanítvány
A mester megkérdezi a tanítványát:
– Mi az élet legnehezebb dolga?
A tanítvány gondolkodik, majd azt mondja:
– Talán a boldogság keresése.
Mester:
– Nem, az az, hogy megtanuld, hogy mindennek van határa.
Tanítvány:
– De hát ez se könnyű!
Mester:
– Igen, nem csoda, hogy már mindenki öreg!
A nagymama és a gyógyszerész
A nagymama bemegy a gyógyszertárba, és azt mondja:
– Kérek egy kis gyógyszert a lábamra, minden nap fáj.
A gyógyszerész megkérdezi:
– Milyen gyógyszert szedett eddig?
– Oh, sokfélét!
De a legjobban az tetszett, amelyik csillagokat és kék szíveket csinál!
– Nos, asszonyom, inkább a fájdalomcsillapítót javasolnám!
Az orvos és a páciens
Páciens bemegy az orvoshoz:
– Doktor úr, fáj a lábam!
Az orvos megvizsgálja, és megkérdi:
– Mikor kezdődött?
– Hát, azóta fáj, amióta ráálltam a mérlegre…
– Na, ez már más kérdés!
– Hogyhogy?
– Hát, az is fáj, amikor az igazságra lép.
A tanár és a diák
A tanár a diákok előtt felteszi a kérdést:
– Ki tudja, mit jelent az “otthon” szó?
Jani jelentkezik:
– Az otthon az a hely, ahol az ember igazán jól érzi magát.
A tanár mosolyogva így válaszol:
– Nagyon jó!
És mi van, ha öreg vagy, és egyedül élsz?
Jani elgondolkozik:
– Akkor otthon van a tévé!
A részeg és a király
Egy részeg ember bemegy a királyhoz, és azt mondja:
– Felséges uram, szeretnék kérni egy kincset!
A király nevetve feleli:
– Mivel érdemelted ki ezt a kincset?
– Mert ma már úgyis mindegy, én úgyis elköltöm!
A király elgondolkodik, végül azt mondja:
– Inkább adjál valamit nekem, te bolond!
A borbély és a vevő
A vevő bemegy a borbélyhoz, és azt mondja:
– Kérek egy jó frizurát.
A borbély ezt úgy értelmezi, hogy le kell borotválni az összes haját.
Mikor a vevő látja, hogy mi történt, azt mondja:
– Öreg, ez nem az, amit kértem!
A borbély nevet:
– Pedig a frizura úgyis újra nőni fog!
Az öreg és a gyerekek
Az öregember ül a padon, és a gyerekek körbeveszik.
– Mesélj valamit régről!
– kérdezik.
– Hát, régen sokkal kisebb voltam – mondja az öreg.
– Tényleg?
– kérdezik a gyerekek.
– Igen, és akkor még a fák is alacsonyabbak voltak!
Erre a gyerekek megjegyzik:
– De hát az idő megy, fák nőnek és öregek is!
A vén horgász
A vén horgász ül a vízparton, és a másikat kérdezi:
– Hát te mit fogtál?
– Semmit!
De egyre jobban összebarátkozom a halakkal!
– Az még nem elég, fiam!
– Miért?
– Mikor a halakat a halászok fogják!












