Viccek

Vicc: Egy öregember elhatározza, hogy megnézi, van-e még esélye a szerelmi életben…

Egy öregember elhatározza, hogy megnézi, van-e még esélye a szerelmi életben.

Elmegy a város főterére, leül egy padra, és elkezdi magát nézegetni.

Arra jön egy fiatal lány, meglátja az öregurat, és gúnyosan megkérdezi:

– Ejnye, nagypapa, mit csinálsz itt egyedül?

Az öregember kedvesen válaszol:

– Hát, fiatal hölgyem, azt a cél tűztem ki, hogy hátha találkozom valakivel, aki felkeltette az érdeklődésemet.

– És eddig?

– kérdezi a lány nevetve.

– Hát én már nem remélek, de minden esetre, ha találkozom egy olyan lánnyal, aki ennyire megörvendeztetett, akkor talán ismét megpróbálkozom!

Az öreg és a szatír

Egy öregember sétál a falu mellett, amikor egy szatír hirtelen elé ugrik, és elkezd táncolni.

Az öreg megkérdezi:

– Miért táncolsz, fiam?

A szatír válaszol:

– Mert boldog vagyok!

Az öreg elmosolyodik, és azt mondja:

– Akkor én is táncolok!

De miért vagy boldog?

– Mert ma már ettem!

– Hát ez tényleg jó ok!

Én is táncolni fogok, ha adsz a kenyeredből!

A mester és a tanítvány

A mester megkérdezi a tanítványát:

– Mi az élet legnehezebb dolga?

A tanítvány gondolkodik, majd azt mondja:

– Talán a boldogság keresése.

Mester:

– Nem, az az, hogy megtanuld, hogy mindennek van határa.

Tanítvány:

– De hát ez se könnyű!

Mester:

– Igen, nem csoda, hogy már mindenki öreg!

A nagymama és a gyógyszerész

A nagymama bemegy a gyógyszertárba, és azt mondja:

– Kérek egy kis gyógyszert a lábamra, minden nap fáj.

A gyógyszerész megkérdezi:

– Milyen gyógyszert szedett eddig?

– Oh, sokfélét!

De a legjobban az tetszett, amelyik csillagokat és kék szíveket csinál!

– Nos, asszonyom, inkább a fájdalomcsillapítót javasolnám!

Az orvos és a páciens

Páciens bemegy az orvoshoz:

– Doktor úr, fáj a lábam!

Az orvos megvizsgálja, és megkérdi:

– Mikor kezdődött?

– Hát, azóta fáj, amióta ráálltam a mérlegre…

– Na, ez már más kérdés!

– Hogyhogy?

– Hát, az is fáj, amikor az igazságra lép.

A tanár és a diák

A tanár a diákok előtt felteszi a kérdést:

– Ki tudja, mit jelent az “otthon” szó?

Jani jelentkezik:

– Az otthon az a hely, ahol az ember igazán jól érzi magát.

A tanár mosolyogva így válaszol:

– Nagyon jó!

És mi van, ha öreg vagy, és egyedül élsz?

Jani elgondolkozik:

– Akkor otthon van a tévé!

A részeg és a király

Egy részeg ember bemegy a királyhoz, és azt mondja:

– Felséges uram, szeretnék kérni egy kincset!

A király nevetve feleli:

– Mivel érdemelted ki ezt a kincset?

– Mert ma már úgyis mindegy, én úgyis elköltöm!

A király elgondolkodik, végül azt mondja:

– Inkább adjál valamit nekem, te bolond!

A borbély és a vevő

A vevő bemegy a borbélyhoz, és azt mondja:

– Kérek egy jó frizurát.

A borbély ezt úgy értelmezi, hogy le kell borotválni az összes haját.

Mikor a vevő látja, hogy mi történt, azt mondja:

– Öreg, ez nem az, amit kértem!

A borbély nevet:

– Pedig a frizura úgyis újra nőni fog!

Az öreg és a gyerekek

Az öregember ül a padon, és a gyerekek körbeveszik.

– Mesélj valamit régről!

– kérdezik.

– Hát, régen sokkal kisebb voltam – mondja az öreg.

– Tényleg?

– kérdezik a gyerekek.

– Igen, és akkor még a fák is alacsonyabbak voltak!

Erre a gyerekek megjegyzik:

– De hát az idő megy, fák nőnek és öregek is!

A vén horgász

A vén horgász ül a vízparton, és a másikat kérdezi:

– Hát te mit fogtál?

– Semmit!

De egyre jobban összebarátkozom a halakkal!

– Az még nem elég, fiam!

– Miért?

– Mikor a halakat a halászok fogják!

Ezeket láttad már?

/ 5.

Mazsola vagyok, a Bikuci alapítója és főszerkesztője. 2012 óta válogatom és szerkesztem a vicceket, mémeket és rejtvényeket. A célom, hogy a klasszikus és az új poénokból a legjobbakat hozzam el, hogy mindig legyen itt valami, ami megmosolyogtat.

Most ezeket olvassák a legtöbben

Megosztás