Viccek

Vicc: Hát, fiam, mert nyugdíjas lettem, és most már csak az időt várom…

A nyugdíjas bácsi ül a padon, és mélázik.

Megszólítja egy fiatal srác:

– Bácsi, miért ücsörög itt egyedül?

– Hát, fiam, mert nyugdíjas lettem, és most már csak az időt várom.

– De hát mit csinál, ha nem dolgozik?

– Megnézem a napot, ahogy felkél, és ahogy lenyugszik.

– De hát ez nagyon unalmas!

– Igen, de úgy vagyok vele, hogy ha már életem végéig unatkozni fogok, akkor legalább garantáltan valódi napkorongot látok, nem pedig csak a munkahelyi üveges pofákat!

A Szomszéd És A Kert

Egy férfi a kerítésnél áll, és átkiált a szomszédnak:

– Te, hallod, te nem tudod, mi a különbség a te kerted meg az enyém között?

A szomszéd meglepődve válaszol:

– Nem, mi?

– Az, hogy a te kertedbe akárhogy ültetsz virágot, az csak tönkremegy!

– De hát a te kerted is tönkrement!

– Igen, de az legalább szép volt, míg élt!

A Rendőr

Székely bácsi megy a városban, és lát egy rendőrt, aki épp egy bűnözőt fog el.

A rendőr megkérdi a székelyt:

– Mivel segíthetek?

– Hát, lehet, hogy én tudok valamit – mondja a bácsi.

– Na és mivel?

– Hát, az a bűnöző ezelőtt nem sokkal az én tyúkomat is elcsalta!

A rendőr felnevet:

– Az semmi, de foglalja le a fenyegetésed, mert most nem az a dolgom!

– De gyermekem, nem érti?

A tyúkkal jött ide a szívem, nem a fenyegetés!

A Főnök

Az irodában a főnök megkérdi az alkalmazottakat:

– Na, hányan szeretnének kapni egy kis emelést?

Többen jelentkeznek, de az egyik hirtelen csendben marad.

– Te, Mihály, te miért nem kezed fel a kezed?

– Hát, főnök, én nem tudom, mennyivel növelnék a fizetésemet, de ha emelnék, elmondanám, hogy én így is elvagyok a jelenlegivel!

A főnök elmosolyodik:

– Hát, akkor elmondom rajtad, hogy a következő hónapban emelem a kávé mennyiségét!

A Verseny

A faluban verseny van, amelyen a legjobb csirkét keresik.

Mindenki felhívja a saját tyúkját, de a legügyesebb gazda az, aki az ő csirkéjét is megnyerte.

Az egyik gazda mérgesen kiált:

– De hát az én csirkém volt a legszebb és a leggyorsabb!

Erre az egyik bíráló így válaszol:

– Igen, de te nem tudtad, hogy a legjobb a csirkét enni kell, nem pedig nézni!

Végül kiderült, hogy mindenki a saját csirkéjét szerette a legjobban.

A Takarítás

A feleség utasítja a férjét, hogy takarítsa ki a garázst.

– Mégis mit kerestél te ott annyira?

A férj felmérgesedik:

– Én a régi emlékekben túrok, de a feleségem azt mondja, hogy ez nem elég!

De amikor végre kinyitotta az ajtót, a felesége csak annyit mondott:

– Szívem, azt a csodálatos vázát ne felejtsd el!

A férj rákérdez:

– Miféle vázát?

– Azt, amelyik a legnagyobb porban áll!

!

!

A Sör

Két barát ül a kocsmában, és sört isznak.

Az egyik elkezd dicsekedni:

– Na, figyelj, én a múlt héten annyit ittam, hogy a sörömet már nem is tudtam megkülönböztetni a feleségemtől!

A másik felnevet:

– Képzeld, én a múlt hónapban elértem, hogy a gyerekem is úgy nézett rám, mint a sörömre!

– És mit tettél?

– Elfelejtettem viselni a köntösöm!

A Kávézó

Egy idősebb hölgy ül a kávézóban, és lubickol a feketében.

A pincér megkérdi:

– Miért nem kér kávét?

– Mert az a drága dolog!

– De legalább naponta egyszer megérné!

– Igen, de elköteleztem magam arra, hogy amit itt iszom, az mind a te javadra megy!

A Pezsgo

Férfi ül a presszóban, és a pincér egyszer csak megkérdezi:

– Mit kérsz, barátom?

Mire a férfi válaszol:

– Szeretnék egy üveg pezsgőt!

A pincér bólint:

– Rendben, de tudod, nem vagy ingyen ebben a kávézóban!

– Még szép, hogy nem vagyok ingyen, de ha benne, hogy az üveg pezsgő az, ami megérkezik, akkor nagyon örülnék!

A Teszt

A tanár bemutatja a fizikát a diákjainak.

Az egyik diák ártatlanul kérdezi:

– Tanár úr, miért csinálunk kísérleteket?

– Hát azért, hogy jobban megértsük a fizika alapelveit!

Erre a diák:

– De nekem inkább a fizika az, ami nem működik, mint a kísérleteink!

Ezeket láttad már?

/ 5.

Mazsola vagyok, a Bikuci alapítója és főszerkesztője. 2012 óta válogatom és szerkesztem a vicceket, mémeket és rejtvényeket. A célom, hogy a klasszikus és az új poénokból a legjobbakat hozzam el, hogy mindig legyen itt valami, ami megmosolyogtat.

Most ezeket olvassák a legtöbben

Megosztás