Mári néni, az idős hölgy, mindig is büszke volt a főztjére.
Egy nap úgy döntött, hogy elmegy a közeli vásárba, és vesz egy nagy csomó hozzávalót, hogy készítsen egy ízletes pörköltet.
Mikor hazaért, elkezdett főzni, és csodás illatok töltötték be az egész házat.
Mivel a szomszédok nem tudtak ellenállni az illatoknak, egy-kettő megjelent a kerítésnél, hogy megkérdezzék, mikor lehet enni.
Mári néni mosolyogva válaszolt:
“Hát, ha eddig jöttetek, várjatok egy kicsit!
A pörkölt hamarosan kész, de előbb főzzek nektek egy levest is!
” A szomszédok boldogan vártak, majd közben egy-egy pohár bor is előkerült, hogy bírják az időt.
Amikor végre elkészült a pörkölt, Mári néni tálalta, és a szomszédok falatozni kezdtek.
Az egyikük hirtelen megkérdezte:
“Mári néni, mi a titkod, hogy ennyire finom a pörköltted?” Mári néni csak mosolygott, és azt mondta:
“Hát, tudjátok, fiúk, az a titok, hogy mindig belekeverek egy kis szeretetet!
” Erre az egyik szomszéd azt súgta a másiknak:
“Azt hiszem, nekem is kellene, hogy a feleségem jobban főzzön!
”
## A szőke nő biciklizik a városban, és egyszer csak megállítja egy rendőr.
“Hölgyem, miért nem visel sisakot?” “Mert nincs!
” – feleli a nő.
“Akkor legalább a kerékpáron legyen csengő!
” – mondja a rendőr.
“Dehát az én biciklim nem zeng!
”
## Két barát beszélget a kocsmában.
“Képzeld, a feleségem meg akart fürdeni a folyóban, de lecsúszott a szikláról!
” “Akkor miért nem ugrottál utána?” “Mert az úszógumit tulajdonképpen nem is hozta el!
”
## A tanár megkérdezi a diákokat:
“Mi az a kémia?” Az egyik kisdiák felel:
“Hát, az a tudomány, ami akkor áll meg, mikor a felnőttek befejezik a főzést!
”
## Az utas a vonaton ül, és hallja, hogy a kalauz bemondja:
“Kérjük, ne álljanak a vonat ajtajánál, mert az veszélyes!
” A férfi megfordul a felesége felé:
“Egyelőre nem állunk, de ha megelőznek, nem tudom, mit tegyek!
”
## Két öregember ül a padon a parkban.
“Te, Péter, emlékszel még, mikor fiatalok voltunk?” “Hogyne, emlékszem!
Két kisbaba voltunk!
” “Hát, persze, de ha jól emlékszem, te már azóta is babákkal játszol!
”
## A kisfiú nagyon szeretne egy kutyát.
Megkérdezi az apját:
“Apu, kérhetek egy kutyát?” Az apja válaszol:
“Ha jól tanulsz, talán!
” “Jó, de ha a kutya jól tanul, akkor ő is kaphat egy kutyát?”
## A nagymama megkérdezi az unokáját:
“Fiam, mit csinálsz a telefonon?” “Csak mesét nézek, nagyi!
” “Az jó, de ne felejtsd el, hogy mindig csak a jó mesék a fontosak!
” “Jó, nagyi, de miért nem mesélsz egy jót?”
## A fiatal férfi bemegy az orvosi rendelőbe, és lövéseket kér a doktorától:
“Doktor úr, mit javasol, ha az ember hátfájással küzd?” A doktor elgondolkodik:
“Hát, fiam, néha csak úgy el kell engedni!
”
## A kislány a nagymamájának mesél:
“Nagyi, képzeld, egy új barátom van, és ő mindig megnevettet!
” “Hát, ez de jó!
” – mondja a nagymama.
“Igen, de sosem mondja meg, hogy ő kicsoda!
”














