Viccek

Vicc: Tényleg, Pistabá, te miért nem jössz velem iskolába?

Móricka hazamegy az iskolából, és meséli az apjának:

– Tényleg, Pistabá, te miért nem jössz velem iskolába?

Pistabá erre azt mondja:

– Mert már voltam, és ott kellet ülnöm az utolsó padban!

Móricka:

– De hát ott ülnek a buták, meg az unalmasok!

Pistabá nevetve:

– Igen, de ha már én ott voltam, legalább tanulhattál volna velem!

Móricka:

– Hát csak egy kicsit tanulhattam, és máris tudom, hogy a felnőttek sosem mondják el az igazat!

Pistabá:

– Na de azt már tudod, hogy mindennek ára van, nem?

Móricka:

– Aha, de én csak azt nem értem, hogy a tanulásra miért nem adnak pénzt, hiszen így is érdemes lett volna!

## – Két barát beszélget a kocsmában, és az egyik azt mondja:

– Képzeld, tegnap elmentem a pszichológushoz, és elmondtam neki a problémáimat.

A másik barát:

– Hát, és mit mondott?

Az első:

– Azt mondta, hogy nekem mindent el kell mesélnem, ha jobban akarom érezni magam.

A másik:

– És?

Meséltél neki?

– Persze!

Elmeséltem, hogy engem sosem szeretett igazán senki…

– Micsoda?

Hát, mit mondott erre?

– Azt mondta, hogy én csak egy kicsit türelmetlen vagyok, és meg kell várni, hogy barátokra találjak!

– Aha, de nem mondta, hogy ezt ki csinálja meg?

## – Az öreg néni és a kisfiú a buszon ülnek, és a néni kérdezi:

– Kisfiam, mit csinálsz majd, ha nagy leszel?

– Hát, én szeretnék rendőr lenni!

– Rendőr?

De hát miért pont az?

– Mert ők sokat járnak!

– Jó, jó, de mi a jó dolog benne?

– Na, tudja, a sok ember miatt!

– Na de gondoltál már arra, hogy mennyi baj lesz velük?

– Főleg az, hogy egyszer úgyis mindenkinek meg kell őket alkudni.

A néni megcsóválja a fejét:

– Hát kisfiam, az nem lehet egy jó jövő!

## – Két nyuszi sétál az erdőben, és a kisebbik nyuszi megkérdezi:

– Te, te tudod, hogy miért félünk a rókáktól?

A nagyobbik nyuszi:

– Persze, azért, mert ők olyan gyorsak és ügyesek!

– De én hallottam, hogy van a rókának egy nagy titka!

– Micsoda titok?

– Hogy csak azokat a nyuszikat kergeti, akik nem futnak el elég gyorsan!

– Hát ez azért elég ijesztő, nem?

– De tudod mit?

Én nem akarok rókává válni soha!

## – Az öreg bácsi a boltban áll, és a boltvezető kérdezi:

– Mi újság öregem?

– Képzelje, tegnap meg akartak verni, de sikerült elbántanom velük!

– Hogyhogy?

– Hát a kisfiam azt mondta, hogy féljek egy kicsit és fussak el!

– Szóval megfutamodtál?

– Dehogy is!

Elmondtam nekik, hogy ezek tettek be velem, amikor fiatal voltam, és mindenki bolondnak gondolt!

– És?

Sikerült elkerülnöd a verést?

– Persze!

De el is hittem, hogy nem vagyok bolond!

## – Az orvos megkérdezi a pácienstől:

– Na, beteg a szívem, mit mondana, ha mindent jobban csinálna a jövőben?

A páciens azt válaszolja:

– Hát, azt hiszem, változtatnék az étkezésemen!

– Jó!

És még?

– Még azt mondanám, hogy többet kellene sétálnom!

– Aha, és mit szeretne még?

– Azt is, hogy nagyon nevetnem kellene!

– Miért is?

– Hát, mert ha sokat nevetek, akkor nem leszek beteg!

– Hát, jól van, de ha nem nevet, és beteg, ki segít?

– Mert éppen az a lényeg, doktor úr, hogy mindig nevetni akarok!

## – Az apuka megkérdezi a kisfiát:

– Kisfiam, mit szeretnél felnőtt korodban csinálni?

– Én hídépítő szeretnék lenni!

– Hát, ez nagyon jó, és miért is?

– Mert akkor mindig a hídon állok, és nézhetem, ahogy a hajók úsznak!

– Hát ez remek, de mondj egy jobb dolgot!

– Esetleg hídon átkelők is lehetnénk, és csinálnánk egy jó üzletet!

– De te sosem tudnál hídépítőként nyereségre szert tenni!

– De ez csak a jövő, apa, a nevetés kínálatát csak a múlt mozgatja!

## – A tanár a diákok előtt áll, és kérdezi:

– Gyerekek, miért fontos számunkra a helyesírás?

Erre Móricka azt mondja:

– Hát mert ha nem tudjuk jól írni, nem kapunk jó jegyeket!

– De van más oka is, nem?

Kisgyerek a háttérből:

– Mert a felnőttek azt mondják, hogy amit leírunk, az fontos!

Tanár:

– Eltérünk a lényegtől!

Miért?

– Mert ha nem írjuk le jól, még a történetek is elrontódhatnak!

– Képzeljétek el, ha elképzeljük a jövőt!

Mindenki énekelni kezd:

– De meglesz a jó!

Képzeld el, hogy jól írnak, és nevetnek!

## – A kerekes székes bácsi a boltba megy, és kérdezi:

– Hát ezek nem eladók már?

A mellett álló férfi válaszol:

– De, dehogy is nem!

Hogy kérheti, hogy valaki eladja?

– Hát, én úgy érzem, hogy nekem sok nehezebb dolgom lenne a vásárlás!

– Nos, bácsi, ha csak kerekes székben tud navigálni, az kihívás!

– De tudja-e, hogy nem csak én keveredtem bele a dolgokba?

– Hát, el fogok csodálkozni, ha megérkezik az első vevő!

– Ha megérkezik?

Hát akkor látni fogja az üzlet bonyodalmait is, ami folytatódik!

Ezeket láttad már?

/ 5.

Mazsola vagyok, a Bikuci alapítója és főszerkesztője. 2012 óta válogatom és szerkesztem a vicceket, mémeket és rejtvényeket. A célom, hogy a klasszikus és az új poénokból a legjobbakat hozzam el, hogy mindig legyen itt valami, ami megmosolyogtat.

Most ezeket olvassák a legtöbben

Megosztás