Móricka hazamegy az iskolából, és meséli az apjának:
– Tényleg, Pistabá, te miért nem jössz velem iskolába?
Pistabá erre azt mondja:
– Mert már voltam, és ott kellet ülnöm az utolsó padban!
Móricka:
– De hát ott ülnek a buták, meg az unalmasok!
Pistabá nevetve:
– Igen, de ha már én ott voltam, legalább tanulhattál volna velem!
Móricka:
– Hát csak egy kicsit tanulhattam, és máris tudom, hogy a felnőttek sosem mondják el az igazat!
Pistabá:
– Na de azt már tudod, hogy mindennek ára van, nem?
Móricka:
– Aha, de én csak azt nem értem, hogy a tanulásra miért nem adnak pénzt, hiszen így is érdemes lett volna!
## – Két barát beszélget a kocsmában, és az egyik azt mondja:
– Képzeld, tegnap elmentem a pszichológushoz, és elmondtam neki a problémáimat.
A másik barát:
– Hát, és mit mondott?
Az első:
– Azt mondta, hogy nekem mindent el kell mesélnem, ha jobban akarom érezni magam.
A másik:
– És?
Meséltél neki?
– Persze!
Elmeséltem, hogy engem sosem szeretett igazán senki…
– Micsoda?
Hát, mit mondott erre?
– Azt mondta, hogy én csak egy kicsit türelmetlen vagyok, és meg kell várni, hogy barátokra találjak!
– Aha, de nem mondta, hogy ezt ki csinálja meg?
## – Az öreg néni és a kisfiú a buszon ülnek, és a néni kérdezi:
– Kisfiam, mit csinálsz majd, ha nagy leszel?
– Hát, én szeretnék rendőr lenni!
– Rendőr?
De hát miért pont az?
– Mert ők sokat járnak!
– Jó, jó, de mi a jó dolog benne?
– Na, tudja, a sok ember miatt!
– Na de gondoltál már arra, hogy mennyi baj lesz velük?
– Főleg az, hogy egyszer úgyis mindenkinek meg kell őket alkudni.
A néni megcsóválja a fejét:
– Hát kisfiam, az nem lehet egy jó jövő!
## – Két nyuszi sétál az erdőben, és a kisebbik nyuszi megkérdezi:
– Te, te tudod, hogy miért félünk a rókáktól?
A nagyobbik nyuszi:
– Persze, azért, mert ők olyan gyorsak és ügyesek!
– De én hallottam, hogy van a rókának egy nagy titka!
– Micsoda titok?
– Hogy csak azokat a nyuszikat kergeti, akik nem futnak el elég gyorsan!
– Hát ez azért elég ijesztő, nem?
– De tudod mit?
Én nem akarok rókává válni soha!
## – Az öreg bácsi a boltban áll, és a boltvezető kérdezi:
– Mi újság öregem?
– Képzelje, tegnap meg akartak verni, de sikerült elbántanom velük!
– Hogyhogy?
– Hát a kisfiam azt mondta, hogy féljek egy kicsit és fussak el!
– Szóval megfutamodtál?
– Dehogy is!
Elmondtam nekik, hogy ezek tettek be velem, amikor fiatal voltam, és mindenki bolondnak gondolt!
– És?
Sikerült elkerülnöd a verést?
– Persze!
De el is hittem, hogy nem vagyok bolond!
## – Az orvos megkérdezi a pácienstől:
– Na, beteg a szívem, mit mondana, ha mindent jobban csinálna a jövőben?
A páciens azt válaszolja:
– Hát, azt hiszem, változtatnék az étkezésemen!
– Jó!
És még?
– Még azt mondanám, hogy többet kellene sétálnom!
– Aha, és mit szeretne még?
– Azt is, hogy nagyon nevetnem kellene!
– Miért is?
– Hát, mert ha sokat nevetek, akkor nem leszek beteg!
– Hát, jól van, de ha nem nevet, és beteg, ki segít?
– Mert éppen az a lényeg, doktor úr, hogy mindig nevetni akarok!
## – Az apuka megkérdezi a kisfiát:
– Kisfiam, mit szeretnél felnőtt korodban csinálni?
– Én hídépítő szeretnék lenni!
– Hát, ez nagyon jó, és miért is?
– Mert akkor mindig a hídon állok, és nézhetem, ahogy a hajók úsznak!
– Hát ez remek, de mondj egy jobb dolgot!
– Esetleg hídon átkelők is lehetnénk, és csinálnánk egy jó üzletet!
– De te sosem tudnál hídépítőként nyereségre szert tenni!
– De ez csak a jövő, apa, a nevetés kínálatát csak a múlt mozgatja!
## – A tanár a diákok előtt áll, és kérdezi:
– Gyerekek, miért fontos számunkra a helyesírás?
Erre Móricka azt mondja:
– Hát mert ha nem tudjuk jól írni, nem kapunk jó jegyeket!
– De van más oka is, nem?
Kisgyerek a háttérből:
– Mert a felnőttek azt mondják, hogy amit leírunk, az fontos!
Tanár:
– Eltérünk a lényegtől!
Miért?
– Mert ha nem írjuk le jól, még a történetek is elrontódhatnak!
– Képzeljétek el, ha elképzeljük a jövőt!
Mindenki énekelni kezd:
– De meglesz a jó!
Képzeld el, hogy jól írnak, és nevetnek!
## – A kerekes székes bácsi a boltba megy, és kérdezi:
– Hát ezek nem eladók már?
A mellett álló férfi válaszol:
– De, dehogy is nem!
Hogy kérheti, hogy valaki eladja?
– Hát, én úgy érzem, hogy nekem sok nehezebb dolgom lenne a vásárlás!
– Nos, bácsi, ha csak kerekes székben tud navigálni, az kihívás!
– De tudja-e, hogy nem csak én keveredtem bele a dolgokba?
– Hát, el fogok csodálkozni, ha megérkezik az első vevő!
– Ha megérkezik?
Hát akkor látni fogja az üzlet bonyodalmait is, ami folytatódik!














