Tizen-húszon évvel ezelőtt történt.
Az volt a szokás a munkahelyemen, hogy túlóra után a vonathoz ballagva a srácok beugrottak egy felesre a presszóba.
Egy sráccal túlóráztunk, hazafelé kérdezte, hogy “Nem iszunk valami édeset?”.
Tudjátok, akkor a bonbon meggy volt a menő.
Vele tartottam.
A következő nap megint.
Tudni kell, hogy nagyon ritkán iszom alkoholt.
A harmadik napon azzal a pasival túlóráztunk akinél nagyon be akartam volna vágódni.
Ő is feltette a szokásos kérdést.
Én meg szabadkoztam, hogy “Én nem iszom – meg stb., de bemegyek veled” – mondtam.
Beléptünk, a srác kért valamit már nem emlékszem, hogy mi volt az, a kiszolgálónő meg rám néz és azt kérdezte:
– A hölgynek a szokásosat?
+1 sztori
Gyerekszáj
Lányom:
Anyu, mi ez a zaj?
Félek!
Én:
Egy tücsök ciripel a ház falán valahol.
Lányom:
Akkor szólj neki, hogy hagyja abba!
+1 sztori
Gyerekszáj
Még kicsi volt a lányom.
Valamit észrevett az asztalon, amiből két darab volt, felkiáltott:
Jé kétforma.
Nem egyforma, mert az nem logikus, hiszen kettő van belőle.
+1 sztori
Gyerekszáj – Részletek gyerekdolgozatokból eredeti helyesírással és fogalmazással
Barbarosa seregében kitört a pestis, amely elol maga a császár is csak álruhában tudott menekülni.














