A székely bácsi elmegy a városba, és lát egy hatalmas plázát.
Megcsodálja az épületet, majd bemegy.
Az első boltban lát egy tévé készüléket, ami ránézve kiszúrja az árcédulát:
200.000 forint.
A bácsi csodálkozik:
– Emlékszem, régen 10.000 forintért adták.
Az eladó a bácsihoz lép:
– De hát azóta megváltozott a technológia!
– mondja.
A bácsi hátravágja a fejét:
– Hát ez úgy néz ki, mint a régi, csak jobban világít.
Elmegy a következő boltba, ahol tévét kínálnak 400.000 forintért.
Kérdezi a bácsi:
– Miért ilyen drága?
– Mert ez már internetes, meg okos!
– feleli az eladó.
A bácsi felhúzza a szemöldökét:
– Akkor ez már okosabb, mint én?
– Hát persze!
– mondja az eladó.
– Hát ez meg hogy néz ki, ha pont engem tud okosabbá tenni?
– kérdi a székely bácsi, majd otthagyja a boltot.
Rá egy hétre elmegy a plázába újra, és bemegy egy harmadik boltba, ahol talál egy tévét 600.000 forintért.
Kérdi az eladótól:
– Mi van ebben a tévében, hogy ennyire drága?
– Ez már a legújabb technológia!
– feleli az eladó.
– Hát lehet, de szerintem ezt a régi tévéteket nem tudja megverni.
– Hát az biztos, hogy nem fog, hiszen az nem internetes!
– mondja az eladó.
A bácsi megvonja a vállát:
– Hát lehet, de a régi tévé nézett valamit, és nem csak villogott, mint ez!
A szőke nő és a pék
Egy szőke nő bemegy a péknél, és kérdezi:
– Kérem, van friss kenyere?
A pék válaszol:
– Igen, most jött ki a sütőből.
A szőke nő elgondolkodik, majd mondja:
– Akkor kérek egy kilót, de ne forró legyen, mert megéget!
A tanár és a diák
A tanár kérdezi a diákot:
– Miért késett meg az óráról?
A diák így felel:
– Mert az órám nem működik.
A tanár kérdezi:
– Hát mit csináltál vele?
– Megpróbáltam visszajutni az időben, de nem sikerült.
A múlt és a jövő
Két barát beszélget:
– Te, te mit csinálnál, ha 20 évvel fiatalabb lennél?
– Hát, még megélhetném a fiatalságomat!
– De hát mondtad, hogy már így is volt fiatal!
– Hát, talán még jobban élvezném!
A doktor és a páciens
A páciens bemegy a doktorhoz, és mondja:
– Doktor úr, fáj a fejem!
A doktor kérdi:
– Mióta?
– Hát ma reggel óta.
– És mit csináltál előtte?
– Hát vágtam a füvet.
– Akkor lehet, hogy az a föld miatt van… – Igen, és az is fáj, hogy hova kellene eltenni!
A feleség és a férj
A férj kérdi a feleségét:
– Drágám, mit szeretnél vacsorázni?
A feleség válaszol:
– Azt hiszem, egy jó kis pizsama-partira vágyom!
– De drágám, az éttermek nem főznek pizsamát!
– Hát akkor rendelj valami finomat és öltözz be!
A szomszéd és a horgászat
A szomszéd elkezd horgászni a folyón.
Három óra horgászás után megjelenik a felesége:
– Na, mesélj, mennyit fogtál?
– Hát, még semmit, de olyan jó itt lenni!
– Te, ez tényleg egy jó horgászhely!
– Hát persze, épp most pihentem ki az egész évet!
A kisfiú és a dadus
A kisfiú a dadusához fordul:
– Dadus, amikor nagy leszek, én is ügyvéd akarok lenni!
– Miért?
– Hát, mert akkor mindig igazam lesz!
– Édes fiam, ügyvédnek nem ez a lényege!
– Hát de, mert apa úgyis mindig ezt mondja!
A vadász és a róka
A vadász felfedez egy rókát, és lőni készül.
A róka megszólal:
– Hé, várj!
Ha nem lősz rám, megmondom, hol van a legfinomabb csirke!
A vadász csak néz:
– De hát tudom, ahol a csirkék vannak!
– Igen, de azt nem tudod, hol a legnagyobb a csirke!
A székely és a ló
A székely bácsi megveszi a lovát, és hazafelé igyekszik.
Két óra múlva találkozik a szomszédjával.
– Na miért vagy ilyen fáradt?
– kérdi a szomszéd.
– Hát megvettem a lovat, és most nem akar hazajönni a magával!
– Kérdezd meg tőle, hogy miért nem jön!
– Már megkérdeztem, de csak annyit mondott, hogy ott a réten, nem én, az a gazda!














