Móricka viccekViccek

Vicc: Móricka megy az iskolába, és az úton találkozik egy nyugdíjas nénivel…

Móricka megy az iskolába, és az úton találkozik egy nyugdíjas nénivel.

A néni megkérdezi tőle:

– Kisfiam, te kicsoda?

– Móricka vagyok.

– Hát, Móricka, mit akarsz majd lenni, ha nagy leszel?

– Én orvos szeretnék lenni!

– Az nagyon szép, kisfiam!

De miért pont orvos?

– Mert úgy hallottam, 80 évesen a nyugdíjasok kapnak egy szép ellenőrző könyvet, de én azt nem akarom, hogy a szüleim írogassanak bele!

H2:

Az öreg katona

Egy öreg katona története szerint az ő utolsó bevetése előtt a hadnagy megszólítja őt:

– Te Jóska, miért nem jössz már be a csatába?

– Hadnagy úr, már 70 éves vagyok, nem mehetek a harcba!

– De hát még életben vagy!

– Jó, de a szívem már elment a csatába, de a lábaim félig még itt vannak!

H2:

A városi szegény

Egy városban él egy ember, akinek elég szegényes az élete.

Minden nap az utcán ül, és naiv ábrándokat sző.

Egy nap megjelenik a jótevője, és megkérdi tőle:

– Te miért nem keresel valami munkát?

– Mert a szegénységből is meg lehet élni!

– De hát nem jövedelmező!

– Hát, ha annyira zavar, egy sógort meg tudnék hívni, akinek van pénze!

H2:

A fodrász

Bemegy egy férfi a fodrászhoz, és leül.

A fodrász elkezdi vágni a haját.

Az ember megkérdezi a fodrászt:

– Olvastam, hogy a haj egy hét alatt növekszik vissza.

Igaz ez?

– Persze, de ha mindig itt ülne, akkor talán önnek egy repülő egy hét alatt lenne meg!

H2:

Doktor és páciens

Bement a páciens a doktorhoz, és azt mondja:

– Doktor úr, mindig fáradt vagyok, nem tudom, mi a baj.

– Hát, miért nem alszik többet?

– Dehogy alszom, nekem mindig van dolgom!

– Akkor inkább kevesebbet dolgozzon, és többet aludjon!

– Az nem megy, mert ha nem dolgozom, ki fizeti a számláimat?

H2:

Az okosan horgász

Két barát horgászik a víz partján, amikor az egyik megszólal:

– Te, figyelj, nekem meséltek, hogy a halaknak van külön kocsiuk, amivel jönnek a vízbe!

– Hogy lenne nekik autójuk?

– Hát tudod, a motorcsónakoknak meg van, nem?

– Ráadásul a halaknak útlevél se kell, úgyhogy szerintem lazán bejönnek!

H2:

Tanár és diák

A tanár a diákjait függőhídnál tanítja, és megkérdezi:

– Ki tudja, miért van szükség a hídra?

Móricka felel:

– Mert az embereknek át kell lépniük, hogy a másik partra jussanak.

Tanár:

– Ezért tartottuk ezt a tanórát!

Móricka:

– Akkor meg miért nem fölöttünk megy el a hajó?

H2:

A bölcs öreg

Élt egyszer egy bölcs öreg, aki a falusiakat tanította, hogy mi az élet értelme.

Egy nap, amikor kérdezték tőle, hogy mit tanácsolna a fiataloknak, így válaszolt:

– Mindenkinek meg kell találni a saját útját, de ha a templom mellett elhaladsz, jobbra fordulj!

A falusiak összenéztek:

– Különben is, minek menjenek a templomba?

– Mert a középen áll a legszebb lány!

H2:

A szomszéd

Egy szomszéd néni nagyon panaszkodik, mivel a másik szomszéd mindig hangos zenét hallgat.

Egy nap elmegy hozzá, és megkérdezi:

– Miért nem lehetne egy kicsit csendesebben?

– Hát, szomszéd néni, ma péntek van, ünnepelünk!

– De hát az ünnep nem lehet egy egész hétvége?

– Azt mondták, hogy ha még keddel beköszönt a szombat, akkor szeptemberben már meg is lesz a buli!

H2:

A bölcs tanács

Két öreg néni ül a padon, és beszélgetnek az élet dolgairól.

Az egyik mondja:

– Tudod, mit mondott a doki amikor a lábam fájt?

– Miért, mit mondott?

– Azt mondta, hogy ez csak egy régi ócska pofa!

– Esetleg meg kellett volna kérdezni, hogy melyik bácsira gondolt!

Ezeket láttad már?

/ 5.

Mazsola vagyok, a Bikuci alapítója és főszerkesztője. 2012 óta válogatom és szerkesztem a vicceket, mémeket és rejtvényeket. A célom, hogy a klasszikus és az új poénokból a legjobbakat hozzam el, hogy mindig legyen itt valami, ami megmosolyogtat.

Most ezeket olvassák a legtöbben

Megosztás