Móricka megy az iskolába, és az úton találkozik egy nyugdíjas nénivel.
A néni megkérdezi tőle:
– Kisfiam, te kicsoda?
– Móricka vagyok.
– Hát, Móricka, mit akarsz majd lenni, ha nagy leszel?
– Én orvos szeretnék lenni!
– Az nagyon szép, kisfiam!
De miért pont orvos?
– Mert úgy hallottam, 80 évesen a nyugdíjasok kapnak egy szép ellenőrző könyvet, de én azt nem akarom, hogy a szüleim írogassanak bele!
H2:
Az öreg katona
Egy öreg katona története szerint az ő utolsó bevetése előtt a hadnagy megszólítja őt:
– Te Jóska, miért nem jössz már be a csatába?
– Hadnagy úr, már 70 éves vagyok, nem mehetek a harcba!
– De hát még életben vagy!
– Jó, de a szívem már elment a csatába, de a lábaim félig még itt vannak!
H2:
A városi szegény
Egy városban él egy ember, akinek elég szegényes az élete.
Minden nap az utcán ül, és naiv ábrándokat sző.
Egy nap megjelenik a jótevője, és megkérdi tőle:
– Te miért nem keresel valami munkát?
– Mert a szegénységből is meg lehet élni!
– De hát nem jövedelmező!
– Hát, ha annyira zavar, egy sógort meg tudnék hívni, akinek van pénze!
H2:
A fodrász
Bemegy egy férfi a fodrászhoz, és leül.
A fodrász elkezdi vágni a haját.
Az ember megkérdezi a fodrászt:
– Olvastam, hogy a haj egy hét alatt növekszik vissza.
Igaz ez?
– Persze, de ha mindig itt ülne, akkor talán önnek egy repülő egy hét alatt lenne meg!
H2:
Doktor és páciens
Bement a páciens a doktorhoz, és azt mondja:
– Doktor úr, mindig fáradt vagyok, nem tudom, mi a baj.
– Hát, miért nem alszik többet?
– Dehogy alszom, nekem mindig van dolgom!
– Akkor inkább kevesebbet dolgozzon, és többet aludjon!
– Az nem megy, mert ha nem dolgozom, ki fizeti a számláimat?
H2:
Az okosan horgász
Két barát horgászik a víz partján, amikor az egyik megszólal:
– Te, figyelj, nekem meséltek, hogy a halaknak van külön kocsiuk, amivel jönnek a vízbe!
– Hogy lenne nekik autójuk?
– Hát tudod, a motorcsónakoknak meg van, nem?
– Ráadásul a halaknak útlevél se kell, úgyhogy szerintem lazán bejönnek!
H2:
Tanár és diák
A tanár a diákjait függőhídnál tanítja, és megkérdezi:
– Ki tudja, miért van szükség a hídra?
Móricka felel:
– Mert az embereknek át kell lépniük, hogy a másik partra jussanak.
Tanár:
– Ezért tartottuk ezt a tanórát!
Móricka:
– Akkor meg miért nem fölöttünk megy el a hajó?
H2:
A bölcs öreg
Élt egyszer egy bölcs öreg, aki a falusiakat tanította, hogy mi az élet értelme.
Egy nap, amikor kérdezték tőle, hogy mit tanácsolna a fiataloknak, így válaszolt:
– Mindenkinek meg kell találni a saját útját, de ha a templom mellett elhaladsz, jobbra fordulj!
A falusiak összenéztek:
– Különben is, minek menjenek a templomba?
– Mert a középen áll a legszebb lány!
H2:
A szomszéd
Egy szomszéd néni nagyon panaszkodik, mivel a másik szomszéd mindig hangos zenét hallgat.
Egy nap elmegy hozzá, és megkérdezi:
– Miért nem lehetne egy kicsit csendesebben?
– Hát, szomszéd néni, ma péntek van, ünnepelünk!
– De hát az ünnep nem lehet egy egész hétvége?
– Azt mondták, hogy ha még keddel beköszönt a szombat, akkor szeptemberben már meg is lesz a buli!
H2:
A bölcs tanács
Két öreg néni ül a padon, és beszélgetnek az élet dolgairól.
Az egyik mondja:
– Tudod, mit mondott a doki amikor a lábam fájt?
– Miért, mit mondott?
– Azt mondta, hogy ez csak egy régi ócska pofa!
– Esetleg meg kellett volna kérdezni, hogy melyik bácsira gondolt!













