Móricka viccekViccek

Vicc: Móricka lyukat ás a hátsó kertben. A kíváncsi szomszéd néni átszol a…

Móricka lyukat ás a hátsó kertben.

A kíváncsi szomszéd néni átszol a kerítésen:

– Minek ásod azt a lyukat, Móricka?

– Megdöglött az aranyhalam, azt temetem el.

– No, de annak nem kéne ekkora lyuk!

– mondja a néni.

– Dehogynem kell!

– feleli Móricka.

– Hiszen ott van a maga macskájának a gyomrában.

Vicc: Egy politikusokkal teli busz kirándulásra indul vidékre

A sofőr belefeledkezik a festői tájba, így beleesik egy szakadékba, egy tanya mellett.

Másnap megérkezik a rendőrség, kihallgatják a tanya tulajdonosát:

– Nem talált áldozatokat?

– De, találtam.

– És hol vannak?

– Hát, eltemettem őket.

– Az összes politikus meghalt?

– Némelyik azt mondta, hogy nem, de én már nem hiszem el ezeknek egy szavát sem…

Vicc: Két macska ül a háztetőn

Megszólal az egyik:

– Te mit kérsz karácsonyra?

Mire a másik:

– Jó sok kismacskát.

Megszólal a másik:

– És te?

– Én is sok kis macskát.

Megszólal hátul a kandúr:

– Hahó, megjött a Mikulás!

Vicc: Vádlott, próbáljon végre más ember lenni!

– Én megpróbáltam bíró úr, de akkor meg három évet kaptam okirathamisításért.

Vicc: Bíró a tárgyaláson a sofőrhöz, aki elütött egy idős hölgyet:

– Miért nem dudált, amikor látta, hogy a kocsi elé lép a néni?

– Nem akartam megijeszteni szegényt…

Vicc: Kisgyerekek mondták:

– Ez a kép egy polipot ábrázol.

A polipnak nyolc heréje van.

– A kagyló golyóját gyöngynek hívjuk.

– Ha valamit víz vesz körül, azt szigetnek hívják.

Ha nincs körülötte víz, akkor szárazföld.

– A delfinek a fejük tetején lévő végbélnyíláson keresztül lélegeznek.

– Amikor a hajóknak még vitorláik voltak, a szél segítségével úsztak a tengeren.

Ha nem fújt a szél, a matrózok elkezdtek fütyülni, hátha feltámad.

A bátyám szerint inkább babot kellett volna enniük.

Két rendőr barchobázik:

– Személy?

– Igen.

– Az egyháznak dolgozik?

– Igen.

– Fémből van?

– Igen.

– Rákérdezhetek?

Pléhbános.

A lány mondja a fiúnak:

– Ha Te egy igazi úriember volnál, nem csinálnál velem ilyet a hátsó ülésen!

Erre a fiú:

– Ha Te pedig úrilány volnál, akkor nem beszélnél teli szájjal!

a Skót a déli sörözésnél kérdezi a barátjától:

– Mi az, nem voltál tegnap a templomban?

– Dehogynem!

– Akkor úgy látszik nem vettelek észre.

– Nem is csodálom.

Én gyűjtöttem az adományokat.

Hogy kérdezed meg a cseh miniszterelnöktől, hogy mi a szerelem?

– ???

– What’s love Havel?

Este a tanyán a férj ujságot olvas, majd egyszercsak megszólal:

– Te asszony, tudtad, hogy az ember az egyetlen faj a földön, ahol a nősténynek is van orgazmusa?

– Próbald csak ki!

– kap az alkalmon a feleség.

A férj erre kimegy.

Egy óra múlva lihegve, csapzottan jön vissza.

– Hát, a tehénnek, a kecskének és a birkának tényleg nem volt.

A disznóban nem vagyok biztos, mert az végig visított…

Ön akkor házasságon kívül született?

– Csak félig.

– Az hogy lehetséges?

– Csak az anyám volt házasságon kívüli, az apám nős volt.

A vádlott kezében egy baseball ütővel jelenik meg a bíróságon

– Mit akar ezzel?

– kérdi a bíró a baseball ütő felé nézve.

– Kérem, az idézésben az állt, hogy a védelemről magamnak kell gondoskodnom.

Őrmester úr, mi a teendő, ha rálépünk egy aknára?

– 50 méter magasra felrepülni és nagy területen szétszóródni!

Földrajzórán feleltetés folyik Európa főbb folyóiról...

Földrajzórán feleltetés folyik Európa főbb folyóiról, térképen meg is kell ezeket mutatni.

Dél-Európával kezdik, Pistinek jut a Kárpát-medence.

Kezével követi a Dunát, és közben alig hallhatóan suttogja:

– Ez itt a Duna.

– Jó válasz, de miért suttogsz?

– Mert ami ebben az országban folyik, arról csak suttogva lehet beszélni.

Stirlitz!

Hol tanult meg ilyen kitűnően autót vezetni?

– kérdezte Müller.

– A Vörös Hadseregben – válaszolta Stirlitz, majd elgondolkodott, hogy nem fecsegett-e túl sokat.

Ki az abszolút sovány?

– ???

– Aki befér a plakát meg a fal közé!

A székely farmer legjobban tejelő tehene eltűnik...

A székely farmer legjobban tejelő tehene eltűnik, ezért elmegy egy ügyvédhez, bepereli kártérítésre a vasutat, mondván, hogy a sínek a földjén mennek át, és a vonat valószínűleg elütötte a tehenet.

Még mielőtt elkezdődne a per, a vasúti társaság ügyvédje elmegy a farmerhez, és megpróbál vele egy bizonyos összegben megegyezni, de csak a felét adják neki, mint amennyit kért.

Az öreg köti az ebet a karóhoz, de az ügyvédje tanácsára végül elfogadja a kisebb összeget.

Ahogy a vasúti társaság ügyvédje elment, a farmer ügyvédje mondja az ügyfelének:

– Tudja, megmondom őszintén, nem sok esélyünk volt megnyerni a pert…

– Hogy őszinte legyek – mondja a farmer -, én is kezdtem kételkedni benne, amikor láttam ezt a hülye tehenet besétálni a kapun.

A fogorvoshoz új beteg érkezik

A doki ismerősnek találja.

Figyelmesebben megnézi, majd felvidulva mondja:

– Örvendek!

Ön volt az a rendőr, aki tegnap megbírságolt a parkolóban ugye?

A koncentrációs táborban Hitler futóversenyt rendez a raboknak!

– Na, zsidók!

A verseny szabálya a következő!

Az elsőt és az utolsót lelőjük!

A többieket elengedjük!

A zsidók nagyon örülnek a lehetőségnek, amikor megszólal a hangosbemondó:

Az első két versenyző álljon a startvonalhoz!

Madárijesztő kéne a kertjébe szomszéd...

– Madárijesztő kéne a kertjébe szomszéd, különben a madarak mind elhordják majd a termését.

– Nem kell ide madárijesztő!

Az anyósom egész nap a kertben matat.

Bemegy a törzsvendég reggel 8-kor a kedvenc kocsmájába

– Egy sört?

– kérdi a csapos.

– Nem gondolod, hogy kicsit korán van hozzá?

– A sörhöz?

– kérdi a csapos.

– Nem, a hülye kérdésekhez!

A rezervátumban egy indián fekszik az úton, a fülét az útra tapasztva

A turisták köré gyűlnek.

– Chevrolet, floridai rendszámmal, fehér színű, horpadt a lökhárító, négy sápadtarcú ül benne…

– Ezt mind hallás alapján állapította meg?

– kérdezik csodálkozva.

– Dehogy, nincs két perce, hogy elütött.

Egy fickó hazajön a mexikói nyaralásáról, és a barátainak élményeiről mesél

– Szörnyű dolog történt ott… Képzeljétek a helyzetet:

indiánok jobbról, indiánok balról, indiánok előttem, indiánok a hátam mögött…

– És mit csináltál?

– Mit?

Megvettem az egyik takarót, amit árultak.

Két számítógépes rendszergazda beszélget:

– Te, hogy lehetsz olyan hülye, hogy a kutyád nevét adod meg jelszónak?

– Miért, mi a bajod azzal, hogy wfK41a2s?

Hogyan lehet elsüllyeszteni egy szőke nőkkel teli tengeralattjárót?

– ???

– Kopogj be!

Merre támad az etióp hadsereg?

– ???

– Amerre a szél fúj!

Mit keresel a WC kagylóban?

– Csak beleesett a kabátom.

– És ennyire szereted azt a kabátot, hogy képes lennél ezek után még felvenni?

– Fenét, a kabát nem érdekel, de a zsebében van az uzsonnám!

Olyan csinos, fiatal fiúval leveleznék, akit nem zavar, hogy analfabéta vagyok

Jön ki a cigány az erdőből, mire szembetalálkozik a rendőrrel

Erre a rendőr:

– Mi az a válladon Gazsi?

Az egy laza mozdulattal lesöpri a vállát:

– Ja, éz csák egy falevél!

– Nem azon, a másik válladon!

– Jé, ez meg egy döglött vaddisznó!

Nővérke!

Hagy adjak egy csókot magának!

– Nem lehet!

– De nővérke!

Hagy adjak egy csókot!

– Nem lehet!

Már az is szabályellenes, hogy meztelenül fekszünk egymáson az ágyban!

Kezdetben Isten teremté a természetes számokat

A többi az ördög műve.

Na, ezzel biztos bekerülök a Guiness rekordok könyvébe…

– Ugyan már, a patkányméreg csak a patkányokra veszélyes…

– Biztos kihúztad a konnektorból?

– Ez nem volt valami ízletes…

– Ugyan már, az esélye egy a millióhoz…

– Kihúzom a biztosító szeget, és meddig számolok?

– Szerinted hol lehet ennek az aranyos medvebocsnak a mamája?

– Mondom, hogy így kell ezt csinálni, láttam a tévében…

– Elbír ez mindkettőnket…

– Ezt én bekötött szemmel is megcsinálom…

Tegnap hajnalban nagy gyász érte a focivilágot

Európa ezer legjobb focistájával a fedélzeten zátonyra futott és elsüllyedt a Golden Star turistahajó.

Senki sem élte túl a szörnyű katasztrófát.

A szerencsétlenségnek nem volt magyar áldozata.

Jean, mit adnak ma a színházban?

– A III.

Richardot, uram.

– Akkor el sem megyünk, mert nem láttuk az első két részt!

A munkások felfigyelnek rá...

A munkások felfigyelnek rá, hogy a főnök sűrűn elmegy a munkaidő vége előtt, és már nem jön vissza.

Elhatározzák, hogy ők sem várják ki a munkaidő végét, előbb hazamennek.

Egyikük megy haza, és látja, hogy a főnök kocsija parkol a házuk előtt.

Belép a lakásba, és egyértelmű zajok hallatszanak a hálószoba felől, alig tud észrevétlenül visszavonulni.

Pár nap múlva ismét elmegy a főnök, a munkások szedelőzködnek, de emberünk láthatóan maradni akar dolgozni.

– Mi az, te nem jössz haza?

– kérdik a többiek.

– Nem, én a múltkor is majdnem lebuktam.

Ezeket láttad már?

/ 5.

Mazsola vagyok, a Bikuci alapítója és főszerkesztője. 2012 óta válogatom és szerkesztem a vicceket, mémeket és rejtvényeket. A célom, hogy a klasszikus és az új poénokból a legjobbakat hozzam el, hogy mindig legyen itt valami, ami megmosolyogtat.

Most ezeket olvassák a legtöbben

Megosztás